Sürmene'de Profesörlerden Çocuklara Eğitim Semineri

Trabzon'un Sürmene İlçesinde, Her Biri Kendi Dalında Uzman Eğitimciler Tarafından Öğrencilere Psikolojik Danışmanlık Hizmeti Sunuldu.

Sürmene'de Profesörlerden Çocuklara Eğitim Semineri
06.11.2009 14:56 | Son Güncelleme: 06.11.2009 14:56

Trabzon'un Sürmene ilçesinde, her biri kendi dalında uzman eğitimciler tarafından öğrencilere psikolojik danışmanlık hizmeti sunuldu.

Sürmene Kaymakamlığı'nın başlatmış olduğu 'Risk Altındaki Çocukları Destekleme Projesi' kapsamında ilçeye gelen öğretim görevlileri, Sürmene Çıraklık Eğitim Merkezi Okulu'nda öğrencilere eğitim verdi.

Gerçekleştirilen eğitim seminerinde, Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Fatih Eğitim Fakültesi öğretim görevlilerinden Özel Eğitim Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Mehmet Palancı, 'Başa Çıkma ve Problem Çözme Becerileri Eğitimi', Dç. Dr. Hatice Odacı 'Sosyal Beceri Eğitimi' ve Dr. Vesile Oktan ise 'Psikolojik Sağlamlık' eğitimi hakkında öğrencileri bilgilendirdi.

Sürmene Kaymakamı Mustafa Özarslan ise gerçekleştirilen eğitim seminerinin, devam etmekte olan 'Risk Altındaki Çocukları Destekleme Projesi' kapsamında sürdüğünü belirtti. Özarslan, "Öğrencilerimize bu imkanın sağlanması için bizlere desteğini esirgemeyen Prof. Dr. Ali Paşa Ayas ve Hatice Odacı'ya çok teşekkür ederim." dedi.

Eğitimin çocukları, zihinsel, bilimsel ve sosyal olarak geliştireceğine inandığını belirten Özarslan, "Bu durumdaki çocuklara devlet olarak sahip çıkmaya devam edeceğiz" dedi. Sürmene Kaymakamı Mustafa Özarslan tarafından organize edilen eğitim seminerinin, iki ay boyunca her hafta devam edeceği belirtildi. (CİHAN)

Kaynak: CHA

Etiketler: , Haber
Haberler››Güncel››Sürmene'de Profesörlerden Çocuklara Eğitim Semineri - Haberler