BBC

Suudi Arabistan'da tiyatro salonunda sahnedeki oyunculara bıçaklı saldırı: 3 yaralı

Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad'da elinde bıçak olan bir kişi, tiyatro sahnesindeki oyunculara saldırdı. Kral Abdullah'ın ismini taşıyan mekanda yaşanan olayda, iki erkek ile bir kadın yaralandı.

12.11.2019 03:50 | Son Güncelleme: 12.11.2019 10:58

Suudi Arabistan'ın başkenti 'daki bir sahne performansı sırasında üç kişinin bıçaklandığı bildiriliyor. Olayla ilgili sosyal medyada paylaşılan bir videoda, elinde bıçak olan bir erkeğin sahnedeki kostümlü kişilere gelişi güzel şekilde saldırdığı görülüyor. Bıçaklı saldırganın, görevli olduğu sanılan bir erkek tarafından engellenmeye çalışırken merdivenlerden yuvarlanması da videoya yansıyor.

Saldırıya uğrayan performans sanatçılarının Suudi Arabistan vatandaşı olmadığı açıklanırken saldırıya uğrayan grubun üyelerinin hangi milletten oldukları henüz açıklığa kavuşmadı.

BIÇAKLI SALDIRGAN TUTUKLANDI

Devlet televizyonunun aktardığına göre, yaralı kişilerin hayati tehlikesi bulunmuyor. Suudi Arabistan ajansı SPA'da yer alan habere göre 33 yaşındaki Yemen uyruklu saldırgan tutuklandı. Zanlının neden sahnede bulunanları hedef aldığına ilişkin ise bir bilgi verilmedi.

Suudi Arabistan'da sosyal aktiviteler ve eğlendirici faaliyetler üzerine getirilen sıkı sınırlamalar yakın zaman önce gevşetilmişti. Saldırının yaşandığı Kral Abdullah Parkı, Riyad'da iki ay sürecek bir festivalin mekanlarından biriydi.

Suudi Arabistan'da tiyatro salonunda sahnedeki oyunculara bıçaklı saldırı: 3 yaralı

Suudi Arabistan, Riyad, Dünya, Güncel
BBC


16.12.2019 04:41:03