Taksici, durakta gördüğü iguanayı timsaha benzetince aklı gitti

Yalova'da taksi durağının içinde iguanayı fark eden taksici şaştı kaldı. Panikle duraktan çıkan taksici, durumu itfaiyeye bildirdi. Taksici çok korktuğunu belirterek, "Biz kedi geldi gitti zannettik ama o hayvanmış demek ki. Timsah gibiydi şekli" dedi.

12.08.2020 13:05 | Son Güncelleme: 12.08.2020 15:37

Yalova'da taksi durağında iguanayı gören taksici Suat Üzülmez, önce panik yaşadı, sonra da kendini taksi durağının dışına attı. Taksici, iguana gördüğünü itfaiyeye haber verdikten sonra ekipler durağa gelerek hayvanı yakaladı. Taksici, "Biz kedi geldi gitti zannettik ama o hayvanmış demek ki. Timsah gibiydi şekli korktum. Belgesellerden tanıyorduk ama ismini bilmiyorum tabii" ifadelerini kullandı.

"BELKİ DE GECE BERABER YATTIK"

Tropikal iklim hayvanı iguanayı ilk gördüğünde timsaha benzettiğini söyleyen Üzülmez, yaşadığı korkuyu şöyle anlattı:

"Su içiyordum, bir döndüm hayvan ile karşılaştım. Sonra su falan attım üstüne. Kaçmayınca dışarı çıkıp Yalova İtfaiyesi ekiplerine haber verdim. İtfaiye ekipleri geldi yakaladılar gittiler. Bir gün önce de yazıhaneye gelmiştim. Yazıhane darmaduman otlar içindeydi. Biz kedi geldi gitti zannettik ama o hayvanmış demek ki. Timsah gibiydi şekli korktum. Belgesellerden tanıyorduk ama ismini bilmiyorum tabii. İlk gördüğümde çok kötü korktum. Yine de korkumuz devam ediyor. Yavrusu var mı, anası babası var mı? İlk defa karşılaşınca insan korkuyor. Belki de gece beraber yattık."

İtfaiye tarafından yakalanan iguananın Doğa Koruma ve Milli Parklar Yalova Şube Müdürlüğü'ne teslim edildiği öğrenildi.

Taksici, durakta gördüğü iguanayı timsaha benzetince aklı gitti

Kaynak: İHA

Yorumlar (3)
ALEX: Hadi hayatında hiç iguana görmemiş olabilirsin de arkadaş timsahı muhakkak biliyorsundur. İguana timsahın yavrusu kadar zaten nasıl aklın gitti.
HAMİT: Ya iguana bu korkma yatsana bişeycikler yapmaz.
THE: Korkakkkkkkkkkkkk
Haberler››Yaşam››Taksici, durakta gördüğü iguanayı timsaha benzetince aklı gitti - Haberler