15 Ocak 2019, 09:26

İranlı Turist, Takside Unuttuğu 120 Bin TL'yi Kendisine Ulaştıran Şoföre Döviz Hediye Etti

İstanbul Atatürk Havalimanı'nda taksicilik yapan şoför, aracında unutulan 120 bin TL değerindeki dövizi sahibine teslim etti. Unutulan dövizlerin sahibi İranlı turist, parasını bulup kendisine teslim eden şoföre 200 dolar hediye etti.

İstanbul Atatürk Havalimanı'ndan taksicilik yapan Can Çelebi, aracında unutulan 120 bin lira değerindeki dövizi sahibine teslim etti. İranlı turist Reza Mandegani parasını bulup kendisine teslim eden şoför Can Çelebi'ye 200 dolar döviz hediye etti. Taksicinin örnek davranışını ödüllendireceklerini söyleyen Atatürk Havalimanı Taksiciler Kooparatif başkanı Fahrettin Can "Kendisini ayın şoförü ilan ediyorum" dedi.

İRANLI TURİST TAKSİDE ÇANTASINI UNUTTU

Çay ticareti yapmak için önceki gece İran'dan İstanbul'a gelen Reza Mandegani, Atatürk Havalimanı'ndan bindiği taksiyle Taksim'e gitti. Burada taksiden inen Mandegani, bir süre sonra yanındaki çantasını unuttuğunu fark etti. Müşterisini bıraktıktan sonra havalimanına geri dönen taksici Can Çelebi ise yolcunun arka koltukta çanta unuttuğunu gördü. Taksici, çantayı Atatürk Havalimanı Taksiciler Kooperatifi'ne teslim etti. Yapılan araştırma sonrasında çanta İranlı turiste teslim edildi.

"ÇAY TİCARETİ YAPMAK İÇİN GELMİŞTİM"

Parasına kavuşan Mandegani "Taksiyle Taksim'e gittim. Taksim'de çantamın kaybolduğunu o anda fark ettim ve buraya geldim. Türk halkına çok teşekkür ederim. Gezmek için İstanbul'dayım. İstanbul'da çay ticareti yapmak için gelmiştim. İran'dan Türkiye'ye çay ihracatı yapıyorum." dedi.

ÇANTAYI YOLCU FARK ETTİ, DİSİPLİN KURULUNA TESLİM ETTİM

Can Çelebi ise "Arkadaşı Dış Hatlar köprüsünden aldım. Taksim Balo Sokağı'na götürdüm. Bıraktım. Geri geldim. İkinci yolcuyu alırken çantayı yolcu fark etti zaten. Yolcuyu bıraktıktan sonra yönetime geldim. Disiplin kurulunu aradım. Geldim teslim ettim. Disiplin kurulu başkanımız da yolcuya ulaşmış. Şimdi de hayırlısıyla yolcumuza çantasını teslim edeceğiz" diye konuştu.

"TAKSİCİLER HAKKINDA SÜREKLİ KÖTÜ HABERLER YAPILIYOR"

Atatürk Havalimanı Taksiciler Kooperatifi Başkanı Fahrettin Can ise Can Çelebi'nin bulduğu çantayı kendilerine hemen teslim ettiklerini söyleyerek, "Çantayı başka bir yolcu görmüş. O da bu işin başka bir kahramanı. O yolcu haber veriyor arabada bir çanta var diye. Şoför arkadaşımız, Can kardeşimiz misafirimizin çantasını alıp getiriyor bize teslim ediyor. Burada bunlar sürekli olan şeylerdir. Sürekli taksici hakkında kötü imaj için aleyhimizde haberler yapılmaktadır.

AYIN ŞOFÖRÜ İLAN EDİLDİ

Maalesef bunlar doğru değildir. Taksici esnafı düzgün esnaftır. Helalinden para kazanan insanlardır. Tabii ki her meslekte olduğu gibi taksicilerin içinde de kötü niyetli insanlar vardır. Atatürk Havalimanı'nda şükürler olsun 40 yıldır 45 yıldır sabıka kaydı alınmaktadır. Burada bulunan paralar çok büyük bir para olarak gözükse de, bizim buralarda sürekli olan şeyler bunlar. Ben Can kardeşime teşekkür ediyorum. Kendisini ayın şoförü ilan ediyoruz. Kendisini ayrıca Atatürk Havalimanı Taksiciler Kooparatifi olarak ödüllendireceğiz. Ben kendisine çok teşekkür ediyorum bizi gururlandırdığı için" diye konuştu.

TAKSİCİYE 200 DOLAR HEDİYE ETTİ

Öte yandan Reza Mandegani parasını bulup kendisine teslim eden şoför Can Çelebi'ye 200 dolar döviz hediye etti.

Taksim,Can Çelebi,İstanbul Atatürk Havalimanı,İstanbul
Kaynak: İHA

YORUMLAR (38)
UĞUR HAN: Bravo en az 1000 dolar vermeliydiler taksiciye
HOY57: ben geri vermezdim
ACİZ: Fotoğraf da hangisi taksici belli değil insan işaret koyar
Tüm 38 yorumu okumak için tıklayın