Taksim'de İBB ile Beyoğlu zabıtaları arasında arbede yaşandı

Beyoğlu Belediyesi'nce İstiklal Caddesi girişinde kurulu takın İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) zabıtalarınca kaldırılmak istenmesi nedeniyle gerginlik çıktı. Polis ise olayların büyümesini engelledi.

30.05.2020 18:38 | Son Güncelleme: 30.05.2020 19:38

İddiaya göre, vinç ve çok sayıda araçla Taksim Meydanı'na gelen İBB zabıta ekipleri, Beyoğlu Belediyesi'nin İstiklal Caddesi girişinde, vatandaşlara maske ve hijyen malzemesi dağıttığı stantların önünde bulunan takı kaldırmak istedi.

BEYOĞLU BELEDİYESİ EKİPLERİ TAKI KALDIRMADI

Beyoğlu Belediyesi zabıta ekipleri, maske ve hijyen malzemeleri almak isteyen vatandaşların daha kontrollü giriş yapabilmeleri amacıyla konulan takı yazılı bir emir gelmeden kaldıramayacaklarını belirtti.

Taksim'de İBB ile Beyoğlu zabıtaları arasında arbede yaşandı

ARBEDE ÇIKTI

Bunun üzerine, İBB zabıta ekipleri ile Beyoğlu zabıta ekipleri arasında yaşanan gerginlik arbedeye dönüştü. İki zabıta grubu arasında yaşanan kısa süreli arbede, polisin olaya müdahale etmesinin ardından sona erdi. Takın, nostaljik tramvayın geçişini engelleyeceği gerekçesiyle kaldırılmak istendiği öğrenildi. İBB zabıta ekipleri arbedenin ardından, vinç ve araçları Taksim Meydanı'na çekerken, bekleyiş devam ediyor.

Taksim'de İBB ile Beyoğlu zabıtaları arasında arbede yaşandı
Taksim’de İBB ile Beyoğlu zabıtaları arasında arbede yaşandı

Kaynak: DHA