Taksim Protestocuları Kızılay'da Polisle Çatıştı

Başkent Ankara'da Taksim Gezi Parkı'nda yaşananları protesto eden göstericiler, Kızılay'da polisle çatıştı.

01.06.2013 20:10 | Son Güncelleme: 01.06.2013 20:10Taksim Protestocuları Kızılay'da Polisle Çatıştı
Başkent Ankara'da Gezi Parkı'nda yaşananları protesto eden göstericiler, 'da polisle çatıştı. Uzun süre grubu püskürtmeye çalışan Çevik Kuvvet ekipleri, geri çekilmek zorunda kaldı.

Güvenpark civarında toplanan göstericiler, Kızılay'ı birbirine kattı. Çıkan olaylarda çok sayıda gösterici ve polis yaralandı. Bazı göstericiler de gözaltına alındı. Geri çekilen ekipler Adalet Bakanlığı ve Başbakanlık civarında konuşlandı. Polis üzerine gelen grubu biber gazı sıkarak dağıtmaya çalışıyor. Eylemciler ise polise taş, bilye, soda şişesi ve havai fişekle saldırıyor. Çevreye yayılan göstericiler çok sayıda işyerine de zarar verdi. Barikat kuran göstericiler, kurdukları barikatı da ateşe verdi. Bazı araçlar alev alırken, göstericilerin yangın söndürme tüpleriyle yangını söndürdüğü görüldü.

Çıkan olaylarda bazı vatandaşlar da arada kaldı. Otobüs duraklarında bekleyen vatandaşlar, gazdan kaçarak kurtulmaya çalıştı. Arada kalan bazı vatandaşlar da yaralandı.

KIZILAY METROYA GİRİŞLER YAPILAMIYOR

Kızılay çevresi tamamen trafiğe kapatılırken Güvenpark'ta bekleyen dolmuşlar da buradan uzaklaştırıldı. Kızılay metrosu ise eylemcilerin alanı doldurması nedeniyle kullanılamıyor.

Göstericilerle polis arasındaki gerginlik sürüyor.

Kızılay, Taksim, Politika, Güncel

Kaynak: CHA

10.12.2019 09:00:45