Tamamen Yerli Olarak İnsansız Silahlı Sistemler Üretiyorlar

Tamamen insansız sistemler üzerine çalışan Oğuz Kağan Savunma firması, yazılımından tasarımına kadar tüm detaylarıyla silahlı sistemler üreterek müşterilerine hizmet vermeye devam ediyor.

17.05.2019 16:06 | Son Güncelleme: 17.05.2019 16:06sponsorlu içerik

"TAMAMEN İNSANSIZ SİSTEMLER ÜZERİNE ÇALIŞMAKTAYIZ"

Oğuz Kağan Savunma firması kurucu ortağıAhmet Coşkun "Tamamen insansız sistemler üzerine çalışmaktayız. Bizim şirketimizin tek amacı, biliyorsunuz ülkemiz tehlikeli bir coğrafyada. Bundan dolayı hiçbir askerimizin şehit olmasını istemiyoruz. Onun için insansız sistemler geliştirdik. Bu fuarda da 4 tane insansız sistemimizi tanıttık." ifadelerini kullandı.

"YAZILIMINDAN TASARIMINA KADAR BİZE AİT"

Coşkun, "Örneğin 'Demirhan' adlı insansız kara aracımız, tamamen silahlıdır ve Aselsan silah sistemini kullanmaktadır. Yürüyüş takımları tamamen tanklar baz alınarak yapılmıştır. Mobilizasyon açısından en iyi palettir. Uzaktan komuta ile çalışmaktadır. Tamamen yazılımından tasarımına kadar bize aittir. Motorları da yerli bir firma tarafından karşılanmaktadır. Amacımız hem yerli ve milli bir ürünü ülkemize kazandırmak, hem de bu silahların ordumuz tarafından kullanılarak askerimizin kaybının önüne geçmek." diye konuştu.

Tamamen Yerli Olarak İnsansız Silahlı Sistemler Üretiyorlar

Oğuz Kağan , İşte İşimiz, Ekonomi


21.11.2019 09:10:11