Tanju Çolak, Kanada'da Futbol Merkezi Tanıtımına Katıldı

Galatasaray'ın ve Milli Takımın Unutulmaz Golcülerinden Tanju Çolak, Kanada'da Yaşayan Türklerin Kurduğu Futbol Merkezi'nin Tanıtımına Katılydı.

27.01.2010 15:22 | Son Güncelleme: 27.01.2010 15:22Tanju Çolak, Kanada'da Futbol Merkezi Tanıtımına Katıldı
Galatasaray'ın ve milli takımın unutulmaz golcülerinden Tanju Çolak, Kanada'da yaşayan Türklerin kurduğu Futbol Merkezi'nin tanıtımına katılydı.

Kanada'da futbolu tanıtmak, sevdirmek ve gençleri faaliyetlerine özendirmek amacıyla ülkede yaşayan Türkler tarafından kurulan Futbol Merkezi, Turkiye'de bir kaç dönem gol kralı olan ve Avrupa'da altın ayakkabı sahibi olan efsanevi futbolcu Tanju Çolak'ın katılımıyla açıldı.

Kanada Futsal AMF ALL-STAR ( Salon futbolu) Teknik direktörü ve Kanada 1. Futbol Ligi North York Astros futbolcusu Yekta İbrahimoğlu'nun merkezin sorumluluğunu üstlendiği belirtilirken, merkezin Kanada 1. Ligi'nde mücadele edecek Türk Futbol Takımı kurma gibi amacının da olduğu kaydedildi.

Bu arada merkezin ilk faaliyet olarak 23 Ocak Cumartesi günü Toronto'da Seneca College'in kapali salonunda ve 24 Ocak Pazar günü de Montreal'de birer maç yapıldı. Tanju Çolak da Türkiye'den Kanada'ya gelerek ilk maçta forma giydi ve merkezin tanıtımında katkıda bulundu. (CİHAN)


Kaynak: CHA

29.01.2020 21:04:03