14 Kasım 2017, 17:23

CHP'li Tanal'dan Skandal Açıklama: Kırmızı, Sarı ve Yeşil Özgürlüğün Rengidir

CHP'li Mahmut Tanal, TBMM'de yaptığı konuşmada PKK'nın flamasıyla poz veren milletvekillerini savunarak "Kırmızı, sarı, yeşil özgürlüğün, bağımsızlığın da simgesidir" dedi.

TBMM Genel Kurulu, Başkanvekili  Pervin Buldan başkanlığında toplandı.

TANRIKULU, MALUM FOTOĞRAFI SAVUNDU

Genel Kurulda gündem dışı söz alan  CHP  İstanbul  Milletvekili Sezgin Tanrıkulu,  Diyarbakır'ın Sur ilçesinde terör saldırısı sonucu yaşamını yitiren eski  Diyarbakır Baro Başkanı  Tahir Elçi'yi andı. Tanrıkulu, Elçi'nin cenazesinde kendisinin ve  CHP  İstanbul  Milletvekili  Mahmut Tanal'ın yer aldığı bir fotoğrafın "teröristler" başlığıyla sosyal medyada yayıldığını ve insanların yargısız şekilde terörist ilan edildiğini öne sürdü.

TANAL'DAN SKANDAL SÖZLER

Tanrıkulu'nun konuşmasının ardından söz isteyen  Mahmut Tanal da avukat cübbesi giyerek yaptığı açıklamada, "Rahmetli Elçi'nin cenazesi üzerinde görülen bayrak,  Diyarbakır Barosunun flamasıdır. Renkleri de kırmızı, sarı ve yeşil. Bu renkler trafik işaretlerinde de vardır. Kırmızı, sarı, yeşil özgürlüğün, bağımsızlığın da simgesidir ve bu yüzden Uganda, Ruanda ve  Senegal bayrakları da aynı renklerdedir. Bizleri gerek Sezgin Bey'i gerek beni, rahmetli  Tahir Elçi'nin cenazesine katıldığımız için terörist gösteren zihniyeti kınıyoruz. Bugüne kadar özgürlük, barış için mücadele ettik, etmeye devam edeceğiz, bunun bedeli ölüm olsa bile." diye konuştu.

14 Kasım 2017 Salı 17:23