Tembellere Kolay Egzersiz

Her Geçen Gün Daha Fazla İnsan, Spor Salonlarının Yolunu Tutuyor. Ancak Bir Kısmı, ya Tembellikten ya da Zaman Darlığından Bir Süre Sonra Düzenli Gitmeyi Bırakıyor. O Zaman Devreye Güzellik Salonları Giriyor.

30.04.2007 13:03 | Son Güncelleme: 30.04.2007 13:03Tembellere Kolay Egzersiz
Her geçen gün daha fazla insan, salonlarının yolunu tutuyor. Ancak bir kısmı, ya tembellikten ya da zaman darlığından bir süre sonra düzenli gitmeyi bırakıyor. O zaman devreye güzellik salonları giriyor.

Yorulmadan, zaman kaybetmeden, vücudun tümünü veya belli bölgelerini çalıştırarak incelik, güzellik kazandırma iddiasında çok sayıdaki teknolojik ürün, güzellik salonlarında hizmet veriyor. Bazılarına günde 10 dakika ayırmak bile yetiyor.

• Powerplate: Vücudu sıkılaştırıyor

Spor yapmayı zaman, irade, isteksizlik gibi farklı nedenlerle alışkanlık haline getiremeyen, ancak ihtiyaç hissedenler için sunulan seçeneklerden biri powerplate. Spor, fitness, sağlık, güzellik, fizik tedavi ve anti-aging merkezlerinde kullanılıyor. Cihaz, bir antrenman sistemi olarak piyasaya çıkmıştı.

Şimdi kozmetik ve fitness amaçlı kullanımı yaygın. Günde 10 dakika ayırmanız yetiyor. Tüm vücuda güçlü titreşim uygulayarak kasların çalıştırılması sistemine dayanıyor. Titreşim, kaslarda birbirini takip eden istem dışı kasılmalar meydana getiriyor. Kaslar saniyede 35 kez kasılıp gevşiyor. Bu hareketler, tendonların da gerilmesine yol açıyor. Karın içi, omuriliği çevreleyen kaslar ve hatta yüz kasları bile harekete geçiyor. Kaslar kısa zamanda güçleniyor. Zamanla dokular sıkılaşıyor, selülitler azalabiliyor.

Vücutta sıvı birikimini engelliyor, biriken sıvı varsa atılmasına yardımcı oluyor. Serbest yağların parçalanmasını hızlandırıyor. Dokuların sıkılığını arttırıyor. Kan dolaşımını düzenleyip, kemik erimesi bozukluklarının düzeltilmesine katkı sağlıyor.

Haftada 2 veya 3 gün ve en az 1 ay boyunca antrenman yapıldığında, vücuttaki güçlenme ve sıkılaşma hissedilir hale geliyor. Ancak ulaşılan formu korumak için dönem dönem cihaza veya kas güçlendiren başka tür sporlara devam edilmesi öneriliyor.

• Hypoxi Training: Yağ yakıyor

Çeşitli bölgelere yönelik dört aletten oluşuyor. Sıkılaşma ve lenf drenajı işlevini yerine getiren hypoxi’nin vakumlama işlemi için özel geliştirilmiş bir giysisi var. Baş dışarıda kalacak şekilde giyiliyor. Vakumlama sistemiyle hafif tempoda spor yapan kullanıcılarının kan dolaşımını sorunlu bölgelere çekiyor. Yağın istenen bölgede yakılmasını sağlıyor. Karın çevresi, göbek, kalça ve basen gibi spor yapılsa dahi incelmeye dirençli bölgelerde kullanılıyor.

• LPG: Selülit tedavisi

Alanında en önemli gelişmelerden biri sayılıyor. Uygulandığı bölgelerde kan dolaşımı ve lenfatik dolaşım artırıyor. Deriye esneklik kazandırıyor. Deriden kasa kadar tüm cilt altı dokuların yeniden şekillendirilmesinde kullanılıyor. Haftada 2-3 kez olmak üzere, toplam 16 seans uygulanıyor. Selülit tedavisi, vücut kontür düzeltmeleri ve lokal inceltmeler, sarkık derinin elastikiyetini artırma, liposuction sonrası iyileşme sürecini hızlandırma ve düzensizlikleri ortadan kaldırma amacıyla kullanılıyor.

• Hipoksiterapi: Gençleşmeye yardımcı

Vücudun iç saatini yavaşlatma ve gençleşmeye yardımcı olma iddiasında. Yani anti-aging amaçlı kullanılıyor. Vücuttaki oksijen oranını azaltıp, vücudu bir süre oksijensiz bırakıp, yenileme mekanizmalarını paniğe sokuyor. Hücrelere oksijen alıp vermeden egzersiz yaptırıyor. Böylece yaşlanma süreci duruyor ve geriye dönüyor.

• QQN: Pasif jimnastikle form

Masajlı yatak ve sauna etkisi bir arada. Herhangi bir fiziksel uğraşı veya efor sarf etmeden, pasif jimnastikle forma girmeye yardımcı oluyor. Giderek artan ısı sayesinde vücuttan fazlalıkların atılmasını kolaylaştırıyor. Kan dolaşımını düzenliyor, vücutta biriken toksinlerin atılmasını sağlıyor. Sauna etkisi vücudun fiziksel dayanıklılığını artırıyor. Kısacası kullanıcı aslında dinlenme pozisyonundayken metabolizmasını hızlandırarak kalori yakmasını sağlıyor.

• Infra Baldan: Kalori tüketici

Infrared ışınlarının yağ dokusunu ısıtan etkisiyle kalori tüketiminin artırılması esasına dayanıyor. Pedal çevirmeyi kolaylaştıran konforlu ve ergonomik koltuğa oturuyorsunuz. Infrared ışınlar gerekli bölgeler üzerinde incelme etkisini gösterirken, film izleyebiliyorsunuz. Spor sırasında harcanan kaloriyi daha kısa zamanda harcamak ve hızla forma girmek için özellikle tercih ediliyor.


Kaynak: DHA

21.02.2020 21:55:30