TESK'ten elektrik faturalarında indirim talebi: Vatandaş ve esnaf sevindirilmeli

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu Genel Başkanı Bendevi Palandöken, elektrik faturalarında indirime gidilerek hem vatandaşın hem de esnafın sevindirilmesini talep etti.

07.07.2020 12:41 | Son Güncelleme: 07.07.2020 13:52

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, yazılı açıklamasında, esnafın maliyet kalemlerinde birçok artış olduğunu bildirdi. Elektrik faturasının da maliyet kalemlerinin en önemlilerinden biri olduğuna işaret eden Palandöken, esnafın kiradan sonra en çok ödemeyi bu konuda yaptığına dikkati çekti. Palandöken, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sürecinde çeşitli zorluklar yaşandığını hatırlatarak, yeni yeni ayağa kalkmaya çalışan esnafa destek verilmesi gerektiğini vurguladı.

"ELEKTRİKTE İNDİRİM MÜJDESİ BEKLİYORUZ"

Bu yıl elektriğe hiç zam yapılmadığını ve 3 ay boyunca da yapılmama kararının alındığını belirten Palandöken, şunları kaydetti:

"Bu sevindirici fakat bunun yanında bir indirim de yapılması esnafımızı büyük oranda rahatlatır. BOTAŞ'ın maliyetlerinin düşmesiyle sanayi doğal gazına indirim yaptığı gibi elektrikte de indirim müjdesi bekliyoruz. Yüzde 20'si vergi ve kesintiler olan elektrik faturalarında mutlaka indirime gidilerek hem vatandaşlar hem de esnafımız sevindirilmelidir. Sokakları aydınlatan esnafımız için bu pandemi döneminde indirime gidilerek, onların rahat bir nefes alması sağlanmalıdır."

TESK’ten elektrik faturalarında indirim talebi: Vatandaş ve esnaf sevindirilmeli

Kaynak: AA

Yorumlar (4)
VAKA: Ben 3 kisiyim 225 geldi faturam
ALİ: 5 Kişilik aile ile 2 kişilik aile elektrik su tüketimi aynı mı? Belli bir limiti geçince birim fiyatı katlanarak ödüyoruz. Hanedeki kişi başına göre hesaplanması gerekir.
:D:D:D: hiç zam gelmediği için heray faturada birim fiyat yükselerek geliyor ALLAH'' tan zam yapmadılar
Haberler››Ekonomi››TESK'ten elektrik faturalarında indirim talebi: Vatandaş ve esnaf sevindirilmeli - Ekonomi