Barış Pınarı Harekatı'nı görüntüleyen gazeteciler çatışmanın ortasında kaldı

YPG/PKK'lı teröristler Nusaybin'de gazetecileri hedef almıştı. Akçakale'de de gelişmeleri takip eden TGRT Haber ekibi teröristlerin düzenlediği saldırının ortasında kaldı. Haberciler, saldırıdan yara almadan kurtuldu.

12.10.2019 18:59 | Son Güncelleme: 13.10.2019 13:04

YPG/PKK'lı teröristler Nusaybin'de Barış Pınarı Harekatı'nı takip eden gazetecileri hedef almıştı. Teröristler 'de de aynı saldırıyı gerçekleştirdi. Bölgedeki gelişmeleri anbean anlatan gazeteciler beklenmedik bir anda saldırıya uğradı. O anda ise korkuya kapılan basın mensupları yaşananları canlı bir şekilde aktardı.

GAZETECİLERE ATEŞ AÇTILAR

Barış Pınarı Harekatı'ndaki gelişmeleri aktarmak için bölgeye giden gazeteciler, terör örgütü YPG tarafından saldırıya uğradı. 'nın Akçakale sınır bölgesinde yaşananları aktaran basın mensuplarına teröristler tarafından ateş açıldı. O anları anbean aktaran gazetecinin yaşadığı korku ise kameralara yansıdı.

NUSAYBİN'DE DE SALDIRDILAR

Suriye'nin Kamışlı kentinden Nusaybin'de basın mensuplarının olduğu bir otelin restoranına YPG'li teröristler ateş açmıştı. O anda yere yığılan gazeteciler anbean yaşananları aktardı. Saldırı sonucu iki basın mensubu cam kırıklarından dolayı hafif şekilde yaralandı. Aradan yarım saat geçtikten sonra gazetecilere ikinci kez saldırıldı.

Barış Pınarı Harekatı'nı görüntüleyen gazeteciler çatışmanın ortasında kaldı

Barış Pınarı Harekatı, Burak Taştan, Şanlıurfa, Akçakale, 3. Sayfa

Kaynak: İHA


HABER YORUMLARI
15.11.2019 18:50:07