Tıp Fakültesi Hastanesi'nin Alt Yapı Çalışmaları Son Şeklini Aldı

Kars Kafkas Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Abamüslüm Güven, Tıp Fakültesi Hastanesi'nin Alt Yapı Çalışmalarının Son Şeklini Aldığını Belirterek, "Mayıs Ayının Sonuna Kadar Yataklı Hasta Kabul Etmeye Başlayacağız." Dedi.

01.05.2007 17:28 | Son Güncelleme: 01.05.2007 17:28Tıp Fakültesi Hastanesi'nin Alt Yapı Çalışmaları Son Şeklini Aldı
Kars Kafkas Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Abamüslüm Güven, Tıp Fakültesi Hastanesi'nin alt yapı çalışmalarının son şeklini aldığını belirterek, "Mayıs ayının sonuna kadar yataklı hasta kabul etmeye başlayacağız." dedi.

Rektörlük kampüs alanında uzun süredir hizmete başlayan Tıp Fakültesi'nin hizmet alanının genişletilmesi için sürdürülen alt yapı çalışmalarında son noktaya gelindiğine işaret eden Rektör Güven, "Üniversitemizin Tıp Fakültesi Hastanesi'nin alt yapı çalışmaları aşağı yukarı tamamlandı. Daha önce ayakta tedavi hizmeti veren bir birim olarak kullanıyorduk. Çok yakında artık yataklı hastalara da hizmet verebileceğimiz bir hastaneye dönüştürüyoruz. Bunun için her şey hazır. Yalnız doktor ve yardımcı sağlık personeli eksikliğimiz var. Önümüzdeki Mayıs ayının sonuna kadar tamamlanacak ve yataklı hasta da kabul etmeye başlayacağız" diye konuştu.

Mayıs ayının sonunda akademik personel ilanı çıkarılacağını da belirten Güven, "Bu durum için de gerekli izinler alınmıştır. Doktorların da bizi tercih etmesi ve gelip bizimle çalışmaları için, bu sınavlarda bazı yeterlilikleri yerine getirmeleri lazım. Biz bunları ilanlara çıkacağız, onlar da müracaat edecekler. Biz de değerlendireceğiz. Üniversitelerin, ilgili fakültelerin, ilgili birimlerindeki hocalar değerlendirilip bize rapor sunulacak ve biz de o raporlar doğrultusunda öğretim üyelerimizi alıp hastanemizde görevlendireceğiz. İnşallah yakın gelecekte 140 yataklı Tıp Fakültesi Hastanemizle yataklı hasta kabul ederek, Kars'ın hizmetine sokacağız" şeklinde konuştu.

Rektör Güven, halkın da üniversiteden beklentilerinin olduğunu ifade ederek, şunları söyledi:

"Biz, bu beklentilerin neler olduğunun farkındayız. Üniversite olarak üzerimize düşeni yapıyoruz. Bir yandan iyi bir eğitim, iyi bir araştırma ve diğer taraftan da üniversitemizin verdiği kamu hizmetini, etkin, etkili bir şekilde götürmeye devam ediyoruz. Halkın bizden beklentileri olduğu gibi, bizim de halktan beklentilerimiz var. Bunlar mütevazi şeyler. Buradaki öğrencilerimize misafirimiz gibi davranılmasını istiyorum. Her ne kadar buraya gelen çocuklarımız kendi gelecekleri için gelmiş olsalar bile sonuçta, ülkenin geleceği içinde buradalar. Bunun yanında üniversitemizin saygınlığının korunması ve üniversitemizin buradaki hizmetlerinin yaygınlaştırılması için de sadece öğrencilerimiz değil öğretim elamanlarımız için de iyi davranılması bizi memnun eder."

(BA-İRT-Y)

01.05.2007 17:30 TSİ


Kaynak: İHA

26.02.2020 18:04:08