Haber, Son Dakika, Haberler

Tire, Tav İle Dünyaya Açılıyor

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda hiç uçağa binmemiş Tireli çocuklar uçakla seyahat edecek.

30.12.2015 09:37 | Son Güncelleme: 30.12.2015 09:37
Tire, Tav İle Dünyaya Açılıyor


İzmir Üniversitesi tarafından sürdürülen Tire 'nin tarihi ve kültürel mirasının gelecek kuşaklara aktarılması projesine İzmir Fotoğraf Sanatı Derneği, TAV Havalimanları Holding ve havayolu şirketlerinden de destek geldi.

İzmir Üniversitesi tarafından başlatılan, İzmir Valiliği, yerel yönetimler ve üniversitelerin desteği ile sürdürülen Tire'nin tarihi ve kültürel mirasının gelecek kuşaklara aktarılması projesine verilen destek her geçen gün çeşitlenerek artıyor. Havalimanı işletmeciliğinde Türkiye'nin dünyadaki lider markası olan ve 7 ülkede, 14 havalimanında 100 milyondan fazla yolcuya hizmet veren TAV Havalimanları, Gate Dergisi'nde Tire tanıtımına yer verecek. Farklı havayolu şirketlerine ait dergilerde de yer alacak Tire tanıtımı için İzmir Fotoğraf Sanatı Derneği (İFOD) sanatçıları Tire'nin yemeklerini, pazarını ve daha çok da tarihi mirasını tanıtmak amacıyla fotoğraf çekimi yaparken karayolu taşımacılığı yapan seyahat işletmeleri de dergilerinde Tire tanıtımına yer verme kararı aldı. Ayrıca İFOD sanatçıları tarafından çekilen Tire fotoğrafları gelecek aylarda Adnan Menderes Havalimanı kültür-sanat platformu Tav Galeri İzmir'de sanatsever yolcular için sergilenecek.

23 Nisan'da uçmayan çocuk kalmasın

Projeye verilen destek en çok Tireli çocukları mutlu edecek. Çünkü Tire'nin ulusal ve uluslararası alanda tanıtımı için destek veren TAV Havalimanları aracılığı ile havayolu seyahati şirketleri 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda bugüne kadar hiç uçakla yolculuk yapmamış Tireli çocuklara unutulmaz bir uçuş deneyimi yaşatacak.

Kaynak: Bültenler

Paylaş
Google'da Takip Et Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! Whatsapp'da Paylaş! Instagram Sayfası
Haberler ›› Güncel ››Tire, Tav İle Dünyaya Açılıyor - Haberler