11.01.2013 14:00

Tiyatro, Dans ve Video Dantel'de Buluşuyor

Tiyatro, Dans ve Video Dantel

Dantel adlı performans 17 Ocak, Perşembe günü Akbank Sanat sahnesinde izleyici ile buluşacak.

Proje tasarımı ve koreografisini Can Bora'nın yaptığı tiyatro, dans ve video'dan oluşan Dantel adlı performans 17 Ocak 2013, Perşembe günü Akbank Sanat sahnesinde izleyici ile buluşacak.

"Blue screen tekniği" ile zihin hareketleri, düşünceler, fanteziler gibi görünmeyen unsurları görünür kılan Dantel, 'gerçeklik' ve 'yanılsama' kavramlarını araştırıyor. Sinemada "ilüzyon aracı" olan blue screen, tiyatro sahnesinde aslında "gerçekliğin ta kendisi" oluyor.

Etkinlik:Tiyatro/Dans/ Video – DANTEL
Proje tasarım/ metin/ koreografi/ performans: Can Bora
Görsel tasarım/ animasyon/ kurgu: Alper Akçay
Gerçek zamanlı görüntü/ müzik/ ses tasarım: Utku Öğüt
Video prodüksiyon: Alper Akçay & Utku Öğüt
Gösterim süresi: 60 dakika

Tarih: 17 Ocak 2013, Perşembe
Saat: 20.00
Yer: Akbank Sanat
Bilet ücreti: Tam 10 TL/ Öğrenci 5 TL

Can Bora hakkında

1986 doğumlu olan Can Bora, İstanbul Saint Joseph Fransız Lisesi'nin ardından, Sorbonne Nouvelle Üniversitesi'nde "Tiyatro Bilimi" bölümünde lisans eğitimi aldı. Yüksek lisansını ise aynı üniversitede "Çağdaş Tiyatroda Görsel Sanatlar" üzerine tamamlandı. Lisede ve üniversite eğitimi sırasında AFS ve Erasmus programlarıyla Barselona'da yaşadı. İstanbul, Paris ve Barselona'da bale, Cunningham, Release, Gestalt, Fasya Terapi, doğaçlama ve kontakt gibi farklı teknikleri deneyimledi.  2011 yılında Berivan Aslan Sungur tarafından verilen Yin Yoga Hocalık Eğitimi'ni tamamladı.
Kaynak: Bültenler
Barselona, İstanbul, Akçay, Akbank, Güncel