Tiyatro Oscarları Karşıyaka'da Sahiplerini Bulacak

Türkiye’nin ’Tiyatro Oscarları’ olarak bilinen 15. Direklerarası Seyirci Ödülleri bu yıl İzmir’in Karşıyaka ilçesinde sahiplerini bulacak.

03.10.2015 11:34 | Son Güncelleme: 03.10.2015 11:34Tiyatro Oscarları Karşıyaka'da Sahiplerini Bulacak
'nin 'Tiyatro Oscarları' olarak bilinen 15. Direklerarası Seyirci Ödülleri bu yıl 'in ilçesinde sahiplerini bulacak.

Bu yıl 15. kez gerçekleştirilecek olan Direklerarası Seyirci Ödülleri'nin ayağı, Karşıyaka ilçesinde gerçekleştirilecek. 5 Ekim Pazartesi günü saat 20.00'de Ziya Gökalp Kültür Merkezi'nde yapılacak ödül töreninde, Direklerarası Seçici Kurul tarafından ödüle layık görülen oyun, oyuncu, teknik ekip, tiyatro ve tiyatroya destek olan kurumlar başta olmak üzere 50'nin üzerinde isim ödüllerini alacak. Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar da, 'Sanata Katkı Ödülü'nün sahibi olacak. Karşıyaka Belediye Tiyatrosu da üç kategoride ödül alacak.

ÜNLÜ İSİMLER KATILACAK

Tiyatro dünyasının önemli isimlerini Karşıyaka'da buluşturacak ödül törenine, ünlü isimler de katılacak. Aşk Yeniden dizisinin Derin Şevket'i, TOBAV Genel Başkanı Tamer Levent, Kaçak Gelinler dizisi ile yıldızı parlayan Başarılı oyuncu Deniz Baysal ile birlikte akademisyenler, tiyatrocular ve yazarlar katılacak.

Karşıyaka'yı sanatın başkenti yapmak için çalıştıklarını dile getiren Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar "Sanata katkı koymaya ve Karşıyakamızı sanatla buluşturmaya devam ediyoruz. Tiyatro, sanatın can damarıdır ve desteklenmelidir. Bu ödüllerin seyirciler tarafından veriliyor olması ayrıca önemlidir. Katkı koyan herkese teşekkürler" dedi.

15. Direklerarası Seyirci Ödülleri Genel Koordinatörü Ömer Özşahin ise, "Türkiye genelindeki ödüllerin Ege Bölgesi programını Karşıyaka'da gerçekleştiriyoruz. Katkı koyanlara sanatçılar adına teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu. - İZMİR

Karşıyaka, Türkiye, İzmir, Ege, Yerel

Kaynak: İHA

13.12.2019 05:26:55