Tokat'ta Teröre Tepki Yürüyüşü

Tokat'ta teröre tepki yürüyüşüTOKAT'ta AK Parti İl Başkanlığı tarafından organize edilen yürüyüşe katılan binlerce kişi, İstanbul'da oynanan Beşiktaş- Bursaspor maçı çıkışı güvenlik önlemi alan polislere yönelik terör saldırısını protesto etti.

Tokat'ta Teröre Tepki Yürüyüşü
11.12.2016 19:43 | Son Güncelleme: 11.12.2016 19:43
Tokat'ta teröre tepki yürüyüşü

TOKAT'ta AK Parti İl Başkanlığı tarafından organize edilen yürüyüşe katılan binlerce kişi, İstanbul'da oynanan Beşiktaş- Bursaspor maçı çıkışı güvenlik önlemi alan polislere yönelik terör saldırısını protesto etti.

Gaziosmanpaşa Stadyumu önünde toplanan binlerce kişi Türk bayrağı açarak, 'Vatan sana canım feda', 'Polise uzanan eller kırılsın' sloganlarıyla yürüyüşe geçti. Grup yol üzerinde bulunan İl Emniyet Müdürlüğü önünde durarak, burada hep birlikte İstiklal Marşı'nı okudu. Bu esnada bir genç nöbet tutup selam veren polisin omzuna üzerinde Türk bayrağının bulunduğu şal taktı. Grup ardından tekrar yürüyüşe geçti. Terör örgütü PKK aleyhine slogan atan grup, mevlit kandiline katılmak Ali Paşa Camine geçti. Yürüyüş sonrası açıklama yapan AK Parti İl Başkanı Metin Polat, "Kandil gecesi öncesinde böyle bir saldırıyla güne başlamış olmak elbette hepimizi çok derinden üzdü. Tabi bu ilk değil son da olmayacak, bunu biliyoruz. Bizler Tokat'ta tüm vatandaşlarımızla 'Bayrağını al sende gel' sloganı ile polisimize, vatanımıza, bayrağımıza sahip çıkmak adına bir yürüyüşümüz oldu. İnşallah bu şehit haberlerin sonu olsun bugün. Bizler inanıyoruz ki bu milleti dize getiremeyecekler" dedi.

Kaynak: DHA

Haberler››Güncel››Tokat'ta Teröre Tepki Yürüyüşü - Haberler