Trabzon: Ak Parti Trabzon İl Danışma Meclisi Toplantısı

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Trabzon Milletvekili Kemalettin Göktaş, fındıkta yaşanan sorunların çözümünün FİSKOBİRLİK yönetiminin bir an evvel istifa etmesi ve yönetimin kayyuma bırakılmasıyla mümkün olduğunu söyledi.

Trabzon: Ak Parti Trabzon İl Danışma Meclisi Toplantısı
22.07.2006 19:25 | Son Güncelleme: 22.07.2006 19:25
Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Trabzon Milletvekili Kemalettin Göktaş, fındıkta yaşanan sorunların çözümünün FİSKOBİRLİK yönetiminin bir an evvel istifa etmesi ve yönetimin kayyuma bırakılmasıyla mümkün olduğunu söyledi.

AK Parti Trabzon İl Başkanlığı tarafından düzenlenen 'AK Parti Trabzon İl Danışma Meclisi Toplantısı', İpekyolu İş Merkezi Orjin Cafe'de yapıldı. Toplantıya, parti teşkilatının her kademesinden çok sayıda kişinin yanı sıra AK Parti Trabzon milletvekilleri Mustafa Cumur, Aydın Dumanoğlu ve Kemalettin Göktaş'ın da katıldı. Fındık ve FİSKOBİRLİK tartışmalarının damgasını vurduğu toplantıda konuşan İl Başkanı Ahmet Metin Genç, hükümetin FİSKOBİRLİK ile hiçbir sorunu bulunmadığını ancak FİSKOBİRLİK yönetiminin başarısızlıkları bahane ederek hükümeti suçladığını söyledi. AK Parti'nin, bankalara FİSKOBİRLİK'e kredi verilmemesi yönünde bir talimatta bulunduğuyla ilgili iddiaların da asılsız olduğunu kaydeden Genç, "Böyle bir şey yapılması mümkün mü? Bu o zaman AK Parti'nin fındık üreticisini silip attığı anlamına gelir. Böyle bir şey sözkonusu bile olamaz" dedi.

FİSKOBİRLİK'in amacı dışında işler yaptığını ve fındık üreticisinin sattığı ürünün parasını beklerken, trilyonlarca lire tutarındaki paranın yatırımlara harcandığını dile getiren Genç, "Gelin ilk olarak fındık üreticisinin parasını ödeyin. Ondan sonra yatırım yapın. Sonuçta bu yatırımlar sayesinde de bizim insanımız iş sahibi olacak" diye konuştu.

AK Parti Trabzon Milletvekili Kemalettin Göktaş ise FİSKOBİRLİK'te yaşanan sorunların, bu kurumun kayyuma devredilmesiyle son bulabileceğini kaydetti. FİSKOBİRLİK yönetiminin bir an evvel istifa etmesi gerektiğini ifade eden Göktaş, kurumun kayyuma devredilmesiyle bir güven ortamının oluşacağını, bankalarında da FİSKOBİRLİK'e kredi vermek için sıraya gireceğini ifade etti.

Son günlerde artış gösteren terör olaylarıyla ilgili açıklamalarda da bulunan Göktaş, hükümetin sınır ötesi operasyon konusunda kararsız bir tutum sergilediğine dair eleştirileri cevapladı. Hükümetin sınır ötesi operasyon düzenleme kudretine sahip olduğunu belirten Göktaş, böylesi bir hareketin 70 milyon insanın dikkate alınarak kararlaştırılması gerektiğini kaydederek, şunları söyledi:

"Bundan önceki hükümetler döneminde de sınır ötesi operasyonlar düzenlendi. Ama sorun halen çözülemedi. Terör olayları bugünün değil geçmişte yapılan yanlış uygulamaların sonucudur. Sınır ötesi operasyon yapılması ve birkaç terörist öldürülmesiyle sorun çözülecek mi? Orda neyle karşılaşılacağını da bilmiyoruz. Yarın yüzlerce şehit cenazesi ülkeye gelirse de ana-babalar bundan şikayetçi olacaktır. Biz, işte bu sorumluluk bilinciyle hareket eden bir hükümetiz."

Dilek ve temennilerin dile getirilmesini takiben sona eren İl Danışma Meclisi Toplantısı'nın ardından bazı partililer, Kızılay'a kan bağışında bulundu.

Kaynak: İHA

Etiketler: , Haber
Haberler››Yerel››Trabzon: Ak Parti Trabzon İl Danışma Meclisi Toplantısı - Haberler