Haber, Son Dakika, Haberler

Trabzonspor'da Yeni Yönetime Divan Desteği

Trabzonspor Kulübü Divan Başkanlık Kurulu Başkanı Ali Sürmen, yeni göreve gelen yönetim kurulunun hedeflerini gerçekleştirmesi için her türlü katkıyı vermeye hazır olduklarını bildirdi.

09.04.2018 13:50 | Son Güncelleme: 09.04.2018 13:50
Trabzonspor'da Yeni Yönetime Divan Desteği
Sürmen, bordo-mavili kulübün internet sitesinde yer alan  açıklamasında, hafta sonu gerçekleştirilen 73. genel kurulda seçilen Trabzonspor 'un 17. başkanı Ahmet Ağaoğlu ve yönetim kurulunu kutlayarak başarı  diledi.
Başkanlığa aday olarak genel kurulda çok sesliliğe ve zor zamanda  sahiplenme duygusuna vesile olan Metin Kaya ve yönetim kurulu adaylarına da  teşekkür eden Sürmen, şunları kaydetti:
"Sayın Muharrem Usta yönetiminin olağanüstü kongre kararı almasından  itibaren tüzüğün bize yüklediği görevler dahilinde, genişletilmiş divan  toplantısı ve bazı ikili görüşmeler yapılmış, bu görüşmelerin içeriği yönetimsel,  sportif ve ekonomik yönden sıkışan sorunların nasıl çözüleceğine dair istişareler  ile sınırlı tutulmuştur. Trabzonspor camiasını yılgınlığa sürüklemek için  bilinçli olarak basına pompalanan 'Kimse aday olmaz' algı operasyonuna rağmen,  eski birçok yöneticinin pozisyon alıp, kırgınlıkları unutup, bir araya gelerek  bir başkan adayının listesinde birlikte yer alması, gelecek günler için de örnek  teşkil edecek olumlu bir davranıştır. Seçilen yönetimin, başarıyı uzun vadeye  yayması, tüzüğü yapma ve Trabzonsporluluk ruhunu benimseyenlerle yola devam etme  arzusu, beklentilere uygun ve desteklenmesi gereken bir reçetedir. Yönetimin  hedeflerini gerçekleştirmesi ve ortak akıl üretmesi yönünde yapacağı çalışmalarda  Divan Başkanlık Kurulu ve diğer kurullar, her türlü katkıyı vermeye hazırdır."
Sürmen, diğer taraftan son zamanlarda gerek basında, gerek genel  kurullarda, gerekse sosyal medyada oluşan yeni hitap üsluplarının camiayı  derinden yaralandığını vurgulayarak, "Genel kurullardaki konuşmalarda, basın  açıklamaları ve sosyal medyadaki yazılarda Türk Ceza Kanunu'na göre suç teşkil  eden kelimelerin kullanılmaması ve amacı siyaset olan konuşmaların yapılmaması  için azami dikkat gösterilmesi gerekmektedir. Alınacak tedbirlerle ikna  olunmaması halinde, camiaya yakışmayan bu tür söylem ve eylemlerde bulunanlar  hakkında Disiplin Kurulu çalıştırılarak gerekli tedbirlerin alınması zorunluluğu  doğacaktır." ifadelerini kullandı.
Ali Sürmen, yapılan kongrenin camiaya hayırlı olmasını da diledi.

Kaynak: SkorerAbone Ol
Google'da Takip Et
Paylaş
Facebook'ta Paylaş!
Twitter'da Paylaş!
Whatsapp'da Paylaş!
Haberler ›› Spor ››Trabzonspor'da Yeni Yönetime Divan Desteği - Spor
Yorumlar