Trabzonspor Davayı Kaybetti

Trabzonspor'un 2008-2009 sezonunun başında transfer ederek aynı yıl içerisinde Maastricht kulübüne kiraladığı Brüls, açtığı tazminat davasını kazandı.

06.02.2014 22:21 | Son Güncelleme: 06.02.2014 22:36Trabzonspor Davayı Kaybetti
'a 3 firmadan teklifBourceanu için 'yı karıştırdıDönemin yöneticileri tarafından 50 bin Euro bonservis ödenerek transfer edilen ve kendisiyle yıllık 500 bin Euro'dan 4 yıllık sözleşme imzalanan Brüls'e bir sezon Maastricht'te kiralık oynadıktan sonra Trabzonspor'a alınma sözü verildi. Ancak sezon sonunda Trabzonspor'a alınmadığını ve sözleşmesinin tek taraflı olarak fesh edildiğini gören Brüls, UEFA'ya tazminat davası açtı. UEFA'da davayı kazanan Brüls, kulübün itirazı üzerine CAS'a gitti ve buradaki davayı da kazandı.

1 dakika oynamadan 250 bin Euro kazandı

Avrupa Futbol Mahkemesi (CAS) tarafından bugün bordo mavili kulübe gönderilen yazıda oyuncuya 250 bin Euro ödenmesine karar verildiği vurgulandı. Belçikalı futbolcu Brüls, böylelikle Trabzonspor'dan bir dakika dahi oynamadan 250 bin Euro kazandı. Bu duruma tepki gösteren Trabzonspor Başkan Yardımcısı Abdi Serdar Üstünsalih, şöyle söyledi:

"Eski yönetimler kulübü düzgün yönetsinler ve gelecek olan yönetimlere böyle miras bırakmasınlar. Trabzonspor'un değeri bunlar. Kaybeden Trabzonspor oluyor. Şimdi o yöneticiler cebinden mi verecek parayı? Trabzonspor yönetimi kazandığı paraları eski yönetimlerin bedeli olarak ödüyor."

Trabzonspor'un mevcut yönetimi, eski yönetimlerden kalan anlaşmazlıklar nedeniyle Kiki Musampa'ya da 887 bin Euro tazminat ödemişti.

Trabzonspor, Romanya, Spor

Kaynak: TotemSpor.Com

HABER YORUMLARI
5.12.2019 23:36:01