Trabzonspor Enerji Sektörüne Giriyor

Trabzonspor Kulübü Başkanı Sadri Şener, Kulübe Kalıcı Gelir Kaynakları Oluşturma Konusunda Bir Dizi Projeye Sahip Olduklarını ve Bu Doğrultuda İlk Etapta Enerji Sektörüne Girileceğini Söyledi.

09.04.2008 20:46 | Son Güncelleme: 09.04.2008 20:46Trabzonspor Enerji Sektörüne Giriyor
Trabzonspor Kulübü Başkanı Sadri Şener, kulübe kalıcı gelir kaynakları oluşturma konusunda bir dizi projeye sahip olduklarını ve bu doğrultuda ilk etapta enerji sektörüne girileceğini söyledi.

Daha önce kurulan bir şirketi gerekli prosedürlerin giderilmesiyle kulüp bünyesine aktardıklarını kaydeden Başkan Şener, kulübün resmi internet sitesine yaptığı açıklamada, "Enerji sektöründe kulübe kalıcı gelir kaynakları oluşturulması konusunda ciddi bir potansiyel görüyoruz. Bu anlamda arkadaşlar gerekli fizibilite çalışmasını tamamladı. Zaten var olan birikimimizle Trabzonspor'a önemli projeyi kazandırmış olacağız" dedi.

Trabzonspor boyutundaki kulüplerin kişilerin bireysel katkılarıyla yola devam etmelerinin sağlıklı ve akılcı bir yol olmadığına işaret eden Başkan Şener, "Dünyada kulüpler artık kurumsal kimliklerini oluşturup, ticari fonksiyonlarını ön plana çıkartarak kaynak sağlama yolunu seçiyorlar. Biz de büyük bir kulüp olarak bu yönde sağlıklı adımlar atmamız gerektiğinin bilincindeyiz ve öyle davranıyoruz" yorumunu yaptı.

Ekonomik projelerin yanı sıra sosyal projelere de önem verdiklerini kaydeden Başkan Şener, "Bu anlamda da üniversite ve kolej projelerini fazlasıyla önemsiyoruz. Trabzonspor ürettikleriyle Türk futbolunda yeri doldurulamayacak ciddi bir ekoldür. Bunun yanında insan kalitesini de birçok alanda ispatlamıştır. Oluşturacağımız eğitim kurumları bu yöndeki yetişmiş insan potansiyelini daha da üst seviyelere çıkartacaktır. Geriden gelen eğitimli bir nesil, Trabzonspor'un büyüklüğünü ve sürekliliğini daha da pekiştirecektir" diye konuştu.

(GÖK-MU-KÇ-CC-S)


Kaynak: İHA

26.01.2020 20:16:58