Trafik polisi, ayakkabılarını çıkararak aşırı yağış nedeniyle tıkanan mazgalları temizledi

Trabzon'da aşırı yağmur yüzünden yollar adeta göle dönerken ayakkabılarını çıkartıp tıkanan mazgala müdahale eden trafik polisinin görüntüleri takdir topladı.

06.10.2019 18:38 | Son Güncelleme: 06.10.2019 20:07

'un bazı yerlerinde etkili olan yağış yolları göle dönüştürürken sürücüler ilerlemekte zorlandı. Bir trafik polisi ise ayakkabılarını çıkararak tıkanan mazgalı temizledi.

GÖRÜNTÜLER KAYDEDİLDİ

Mahallesi'nde tıkanan mazgalı temizlemeye çalışan trafik polisinin görüntüleri Karadeniz Teknik Üniversitesi Hayatı Ekolojisi ve Yönetimi Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Şağdan Başkaya tarafından cep telefonuna kaydedildi. Başkaya, polis memuru için "Paçaları sıvadı, suyun içinde bütün kanalları temizledi" dedi.

RÜZGAR AĞAÇLARA ZARAR VERDİ

Yağmurla birlikte etkili olan rüzgar bazı yerlerde ağaçlara zarar verdi. Kırılıp yollara düşen ağaç dalları görevlilerce temizlenirken, trafik polis ekipleri sürücüleri yolların kaygan oluşu nedeniyle uyardı.

BÜYÜK ÇABA SARFEDİLDİ

Değirmendere Mahallesi'nde ise yıldırım düşme anı cep telefonuna yansırken görevliler de yağmurla dolan yolları temizlemek için büyük çaba sarf etti. Havalimanı kavşağında oluşan su birikintileri sürücülere zor anlar yaşatırken yola dolan yağmur suları Karayolları görevlilerince temizlendi.

Trafik polisi, ayakkabılarını çıkararak aşırı yağış nedeniyle tıkanan mazgalları temizledi

Karadeniz Teknik Üniversitesi, Yeşiltepe, Trabzon, Yaban, 3. Sayfa

Kaynak: İHA


HABER YORUMLARI
10.12.2019 02:02:38