Trafikte Yaşayalım Yaşatalım" Projesi

Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğünce "Trafikte yaşayalım yaşatalım" projesi kapsamında minik öğrencilere trafik eğitimi verildi.

09.01.2014 16:25Trafikte Yaşayalım Yaşatalım
ŞANLIURFA (AA)- Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğünce okullarda kurulan stantta çocuklara temel trafik eğitimi verildi.

Toplum Destekli Polis Şube Müdürlüğü ekipleri ve Trafik Şube Müdürlüğü ekiplerince "Trafikte yaşayalım yaşatalım" projesi kapsamında Halide Nusret Zorlutuna İlkokulu'nun bahçesine stand kuruldu.

Kurulan stanttın içine oturturulan minik öğrencilere trafikte hayat kurtaracak 10 temel kural ve bu kuralların alışkanlığa dönüştürülmesi eğitimi verildi.

Etkinliğe katılan çocuklara kendilerine verilen eğitimi ailesine ve çevresindeki arkadaşlarına anlatılması istendi.

Toplum Destekli Polis memuru Yasin Sarı, yaptığı açıklamada, eğitimin küçük yaşlarda verilmesi gerektiğini bu sayede eğitimin alışkanlığa dönüştüğünü söyledi.

Amaçlarının Şanlıurfa'daki bütün okulları dolaşarak öğrencilere trafik eğitimi vermek olduğunu aktaran Sarı,  "Öğrencilerimize trafikteki temel 10 kuralı öğretiyoruz. Eğitimin sonunda bizden almış olduğu bu kuralları anne ve babalarına anlatacaklarına dair söz alıyoruz. onlar bizim bir bakıma gönül elçilerimiz oluyor. Çünkü aileler çocukların dediklerini daha iyi uyguluyorlar" dedi.

Eğitim sonunda miniklere  "Trafikte Yaşayalım Yaşatalım Gönüllüsü" tanıtıcı kartı verildi. - Şanlıurfa

Şanlıurfa, Yerel

Kaynak: AA

16.10.2019 05:09:30