20 Mart 2017, 08:44

Trump'tan Merkel'e Soğuk Duş! Türkiye'yi Şikayete Kalkıştı, Cevabını Aldı

ABD Başkanı, "Türkiye bizi mültecilerle tehdit ediyor" diyen Almanya Başbakanı'na, "Onlar birçok AB ülkesinden fazla üzerlerine düşeni yaptı" sözleriyle cevap vererek, konuyu kapattı!

ABD'ye resmi ziyaret gerçekleştiren  Almanya Başbakanı  Angela Merkel, Amerikan Başkanı  Donald Trump'la  Beyaz Saray'da gerçekleştirdiği basına kapalı görüşmenin detayları ortaya çıktı. Akşam'ın  Beyaz Saray'dan elde ettiği bilgilere göre,  Merkel'in  ABD Başkanı  Trump'a  Türkiye'yi de şikayet ettiği öğrenildi.

KONU SİZİN BİLDİĞİNİZ GİBİ DEĞİL

Basına kapalı bir saat gerçekleştirilen toplantıda, " Türkiye bizi ve  Avrupa'yı göçmenlerle tehdit ediyor. Son dönemlerde gerilim yaşıyoruz" diyen  Merkel'e  Trump'ın "Türkiye, göçmenler konusunda tüm  Avrupa ülkelerinden daha çok taviz verdi. Tablo sizin bildiğiniz gibi değil" sözleri ile neye uğradığını şaşırdı.  Trump'ın cevabı karşısında şaşkınlığa dönen  Merkel'in konuyu kapatarak, iki ülke ilişkilerinden bahsetti.

ŞANSÖLYE'YE SOĞUK DUŞ

ABD Başkanı  Donald Trump'ın  Beyaz Saray'daki görüşmede  Almanya Başbakanı  Angela Merkel'in elini sıkmaması, Amerikan kamuoyu ve medyasında günün en çok tartışılan konularından biri olmuştu.  Merkel'i  Beyaz Saray'da ilk kez ağırlayan  Trump'ın,  Merkel'in elini sıkmaması ikili buluşmaya damgasını vurmuştu. Muhabirlerin, iki liderin tokalaşmasını istemesi üzerine  Merkel'in  Trump'a dönerek, "El sıkışalım mı?" sorusuna  Trump karşılık vermemişti.

20 Mart 2017 Pazartesi 08:44