Tü-mer'den "Gıdada Vurguncuyu İhbar Et!" Çağrısı

Tüketici Hakları Merkezi Tü-mer Genel Başkan Ömer Keser Fiyatlar Normale Dönene Kadar Pirinç Boykotuna Devam Edeceklerini Belirterek "Vurguncuları ve Fırsatçıları Derneğimiz Bünyesinde Kurulan İhbar Hattı'nın İhbarhatti@tumer.org İsimli Elektronik Posta Adresine Bildirebilirsiniz" Dedi.

21.04.2008 13:22 | Son Güncelleme: 21.04.2008 13:22Tü-mer'den
Tüketici Hakları Merkezi TÜ-MER Genel Başkan Ömer Keser fiyatlar normale dönene kadar pirinç boykotuna devam edeceklerini belirterek "Vurguncuları ve fırsatçıları derneğimiz bünyesinde kurulan İhbar Hattı'nın ihbarhatti@tumer.org isimli elektronik posta adresine bildirebilirsiniz" dedi.

TÜ-MER Genel Başkanı Keser'in konuyla ilgili yaptığı yazılı açıklamada geçen hafta başta pirinç olmak üzere bir çok gıda maddesi üzerinde yapılan fiyat artışlarına karşı tepki göstermek amacıyla dernek tarafından yapılan "Pirinç alma!" çağrısına tüm kamuoyundan destek geldiğini belirtti.

Başbakan Recep Tayip Erdoğan'ın pirinç fiyatlarında yaşanan artışlarla ilgili olarak "Bu cambazlara, spekülatörlere aldanmayın. Gerekirse ihbarda bulunun. Bunların üzerine üzerine gideceğiz. Her türlü oyunların içine girenlere milletçe hep beraber hesabını sormak zorundayız" dediğini hatırlatan Keser şöyle devam etti:

"Tüketiciyi maddi ve manevi mağdur eden vurguncuları tespit amacıyla derneğimiz tarafından "İhbar Hattı" kurulmuştur. Tüketiciler İhbar Hattı'nın ihbarhatti@tumer.org isimli elektronik posta adresine temel gıda maddelerinde fiyat artışlarına neden olan fırsatçıları - vuguncuları ihbar edebilirler. Bu hatta gelen ihbarlar başta Başbakanlık olmak üzere ilgili birimlere ivedilikle iletilerek takibi yapılacaktır." (ERÖ-ERÖ-ÖK-E)


Kaynak: İHA

17.02.2020 06:06:39