24.04.2012 14:05

Tuğçe Kazaz "Uzun Hikaye" ile Beyazperdede!

Tuğçe Kazaz "Uzun Hikaye" ile Beyazperdede!

"Uzun Hikaye"; usta ve genç oyuncuları bir araya getiren geniş oyuncu kadrosuyla dikkat çekiyor. T

Osman Sınav 'ın, kimi zaman hüzünlü, kimi zaman neşeli ve coşkulu, kimi zamansa heyecanlı ve romantizm yüklü yeni filmi "Uzun Hikaye"; usta ve genç oyuncuları bir araya getiren geniş oyuncu kadrosuyla dikkat çekiyor. Tuğçe Kazaz 'ı, yüzünü ve ifadesini çok beğendiği için kadroya dahil ettiğini belirten Osman Sınav; Kazaz'ın oyunculuk kariyerine yoğunlaşma kararını ve bu yöndeki çabalarını da destekliyor.

Tuğçe Kazaz; çekimleri Kütahya , Adapazarı , Altınoluk gibi farklı bölgelerde devam eden "Uzun Hikaye"de; Bulgaryalı Ali karakterinin karısı Münire'yi canlandırıyor. Film için, Osman Sınav'ın yönlendirdiği şekilde hazırlandığını söyleyen Kazaz; oyunculukla ilgili kusurlarını ve eksiklerini gidermek amacıyla, bir ay boyunca oyuncu koçları ve oyuncu arkadaşları ile çalıştığını belirtiyor.

Osman Sınav ile Kenan İmirzalıoğlu 'nun 10 yıla yakın zamandır hayata geçirmek istedikleri "Uzun Hikaye"; insana dair sıcacık bir hikayeyi anlatıyor. 1940'lı yıllardan 1970'lerin sonuna uzanan öyküsü ile kimi zaman hüzünlü, kimi zaman neşeli ve coşkulu, kimi zamansa heyecanlı ve romantizm yüklü "Uzun Hikaye"; edebiyat dünyasının çok özel ve usta isimlerinden Mustafa Kutlu 'nun aynı adlı eserinden, son yılların öne çıkan önemli senaristlerinden Yiğit Güralp tarafından senaryolaştırıldı.

Oldukça geniş bir oyuncu kadrosuna sahip olan "Uzun Hikaye"; projeyi onurlandıran usta oyuncular Altan Erkekli , Güven Kıraç , Zafer Algöz , Cihat Tamer, Mahir Günşıray , Mustafa Alabora , Şener Kökkaya, Osman Alkas, Cengiz Bozkurt, Mustafa Üstündağ , Erkan Avcı , İsmail Hakkı Ürün, Bora Koçak , Ferdi Kurtuldu, Melih Çardak ve Ufuk Karaali ile de büyük yankı uyandıracak. Filmde bu usta isimlere, yine son dönem Türk sineması ve televizyonlarının genç ve başarılı oyuncuları Tuğçe Kazaz, Ushan Çakır , Damla Sönmez, Taner Ölmez, Batuhan Karacakaya, Elif Atakan, Buğra Bahadırlı , Başak Kasacı, Taha Yusuf Tan, Fatima Betül Cordal ve daha birçok sürpriz isim eşlik ediyor.

Yapımcılığını Osman Sınav'a ait Sinegraf'ın, dağıtımını UIP'nin üstlendiği "Uzun Hikaye"; hikayesi, oyuncu kadrosu, müzikleri ve senaryosu ile gelecek sezonun en çok konuşulan filmlerinden biri olmaya aday…
Kaynak: Bültenler
Adapazarı , Kütahya , Osman Sınav , Tuğçe Kazaz , Kültür Sanat