Turçev Medya Kupası Coşkusu

Turizm Çevre ve Kent Gazetecileri Derneği (Turçev) ile Türkiye Bocce Bowling ve Dart Federasyonu'nun Birlikte Düzenlediği Bowling Medya Cup Turçev Kupası Panora Alışveriş Merkezi'nde Yapıldı.

Turçev Medya Kupası Coşkusu
24.11.2009 04:54 | Son Güncelleme: 24.11.2009 04:54

Turizm Çevre ve Kent Gazetecileri Derneği (TURÇEV) ile Türkiye Bocce Bowling ve Dart Federasyonu’nun birlikte düzenlediği Bowling Medya Cup TURÇEV Kupası Panora Alışveriş Merkezi’nde yapıldı.

Toplam 38 medya kuruluşunun takımlarının katıldığı ve büyük çekişme içinde geçen turnuvada şampiyonluğu TRT kazanırken, Çankaya Life Dergisi ikinci, NTV üçüncü, Star TV dördüncü oldu. Erkekler kategorisinde en yüksek skoru NTV’den Özgür Dağ, bayanlar kategorisinde Büyükşehir Belediyesi Basın Merkezi’nden Nursen Turan yaptı.

Altı saati aşkın süren turnuvanın açılışında renkli görüntüler yaşandı. Açılış atışlarını Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürü Salih Melek, Anadolu Ajansı Genel Müdürü Hilmi Bengi, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Altan Raşit Civan ve Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi yaşar yaptı. Turnuvanın ilerleyen dakikalarında ATO Başkanı Sinan Aygün ve Ayaş Belediye Başkanı Ali Başkaraağaç da coşkuya ortak oldu.

Hedef ulusal medya ligi

TURÇEV Medya Cup Bowling resmi ligi için ilk adım televizyon, gazete, dergi ve ajanslarda çalışan Ankaralı gazetecilerin kurumları adına oluşturduğu takımların yarışmasıyla başladı.

TURÇEV Bowling Medya Kupası’nın ilk ayağının Ankara’da geniş katılımla yapılmasından mutluluk duyduğunu belirten TURÇEV Genel Başkanı Deniz Gürel, “Arkadaşlarımızı yoğun Türkiye gündeminden biraz olsun uzaklaştırabilme amaçlı düzenlediğimiz turnuvanın amacına ulaştığını görmek bizleri mutlu etti” dedi. Medya Bowling Turnuvasının ilerleyen dönemlerde ulusal bir lige dönüşmesini hedeflediklerini belirten Gürel şunları söyledi:

Beş şehirde daha yapılacak

“İlk ayağını Ankara’da düzenlediğimiz TURÇEV Medya Cup Bowling Liginin ikinci ayağını 10 Ocak’ta İstanbul’da düzenleyeceğiz. İstanbul’u Bursa, İzmir, Antalya ve son olarak da Diyarbakır izleyecek. Ardından kendi bölgelerinde ilk üç sıraya giren medya kuruluşlarının temsil eden takımlar İstanbul’da buluşacak ve Türkiye şampiyonu belirlenecek.”

Türkiye Bocce Bowling ve Dart Federasyonu Başkanı Ahmet Recep Tekcan dünyada çok yaygın olan bowling sporunun tanıtımı açısından da TURÇEV Medya Cup Bowling Liginin çok önemli olduğunun altını çizerek, “Organizasyonun diğer ayaklarında da gazetecilerle birlikte olmaktan mutluluk duyacağız. Hem onların stresli çalışma ortamından uzaklaşmaları açısından hem de bowlingin tanıtımı açısından çok önem verdiğimiz bu turnuvalar dizisinin ilk ayağındaki yüksek katılım bizleri yüreklendirmiştir” dedi.

Kaynak: DHA

Etiketler: , Haber
Haberler››Güncel››Turçev Medya Kupası Coşkusu - Haberler