Turizm Haftasına İzmir Üniversitesi Desteği

İl Kültür Turizm Müdürlüğü tarafından düzenlenen Turizm Haftası etkinliklerine İzmir Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği Bölümü de destek verdi.

Turizm Haftasına İzmir Üniversitesi Desteği
28.04.2015 09:26 | Son Güncelleme: 28.04.2015 09:26

Turizm Haftası etkinlikleri çerçevesinde Bloco Entrodo grubu eşliğinde kortej yürüyüşü düzenleyen İzmir Üniversitesi, İzmir'e eğlence ve renk getirdi. Alsancak iskelesinden başlayan ve yaklaşık 100 İzmir Üniversite öğrencisinin katıldığı ve iki saat süren yürüyüş, Alsancak sokaklarında karnaval havası estirdi. İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin desteği ile Dominic caddesinde düzenlenen konserde ise İzmir Üniversitesi Gençlik Grubu Metronom sahne aldı. Eğlence ve müziğin doruğa çıktığı gecede İzmirliler keyifli saatler geçirdi.

Turizm kültürü güçlendirilmeli

İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü verilerine göre 2015 yılının ilk 3 ayında yaklaşık 80 bin yabancı turist tarafından ziyaret edilen İzmir'in, Türk turizminin en kıymetli kentlerinden biri olduğuna dikkat çeken Turizm ve Otel İşletmeciliği Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Koray Akman, "Turizm kente renk ve hayat getirir. Ekonomik kalkınma insanları refaha taşır ve hayat konforunu arttırır. Turizm kültür ve bilincini İzmirlilere yaygınlaştırabildiğimiz sürece turizm biçim için daha da katma değer getiren bir gelir kaynağı olacak. Farkındalık yaratmak amacı ile düzenlediğimiz kortej yürüyüşü ve konserimizde bizlere eşlik eden İzmirlilere coşkumuzu paylaştıkları için çok teşekkür ediyoruz" diye konuştu.

Kaynak: Bültenler

Haberler››Güncel››Turizm Haftasına İzmir Üniversitesi Desteği - Haberler