26 Ekim 2011, 13:21

Türk Eğitim-Sen Tokat Şubesin'den, Sendika Üyesi Yrd. Doç. Dr. Göksu'ya Plaket

Türk Eğitim-Sen Tokat Şubesin

Türk Eğitim-Sen Tokat Şube Başkanı Hakan Akkaya, Türk Tarih Kurumu (TTK) 80.Yıl Bilim ve Teşvik Ödülünü kazanan sendika üyesi Yrd.Doç.Dr.Erkan Göksu'ya plaket verdi.

Türk Eğitim-Sen Tokat Şube Başkanı Hakan Akkaya, Türk Tarih Kurumu (TTK) 80. Yıl Bilim ve Teşvik Ödülünü kazanan sendika üyesi Yrd. Doç. Dr. Erkan Göksu'ya plaket verdi.

Akkaya, Sendika binasında düzenlenen törende şehit ailelerine ve Van'da hayatını kaybedenlerin yakınlarına başsağlığı diledi.

Türk Tarih Kurumu'nun 1931 yılında Mustafa Kemal Atatürk tarafından kurulduğunu ifade eden Akkaya, "TTK Türk tarihinin her türlü araştırması ve çalışmalarının yapılması için kuruldu. Erkan hocamız TTK tarafından sadece dört kişiye verilen teşvik ödüllerinden birini kazanmıştır. Başarılarının devamını diliyoruz" dedi.

Göksu ise Bilim ve teşvik ödüllerinin TTK tarafından en son 10 yıl önce 70. yılında verildiğini belirterek, "Bu yılda 80. yıl dönümü sebebiyle verildi.

'Türkiye Selçuklularında Ordu' konulu çalışmamla aldım teşvik ödülünü. Bu ödülü Tokat'a getirmiş olmanın mutluluğunu taşıyorum. Sendika başkanımıza çok teşekkür ederim" diye konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından Akkaya, Göksu'ya plaketini verdi.

- TOKAT
Kaynak: AA