Türk Filmleri Los Angeles'ta Görücüye Çıktı

Tüm dünyanın merakla beklediği Oscar törenlerinin ardından gözler Los Angeles'ta. Türk Filmleri Festivali açılışını Yozgat Blues filmiyle yaptı.

08.03.2014 08:17 | Son Güncelleme: 08.03.2014 12:04Türk Filmleri Los Angeles'ta Görücüye Çıktı

Tüm dünyanın merakla beklediği Oscar törenlerinin ardından Los Angeles'ta gözler Türk Filmleri Festivaline çevrildi. Los Angles Türk Film Festivali Mahmut Fazıl Çoşkun'un filmi Blues'un özel gösterimiyle başladı.

ONUR ÜNLÜ İLE FİNAL YAPACAK

10 kısa filmin yarışacağı, Holywood'daki ilk ve tek Türk festivali olma özelliği taşıyan Los Angles Türk Film festivali Pazar gününe kadar özel seçki filmlerle devam edecek. Onur Ünlü'nün Sen Aydınlatırsın Geceyi filminin de özel gösterimle sahne alacağı festival ödül töreni ile son bulacak.

YÖNETMENLER ÖZEL SÖYLEŞİLERE KATILDILAR

Los Angeles'taki Egyptian Theater'da yapılan festivalde aralarında Derviş Zaim, Reha Erdem ve Mahmut Fazıl Coşkun gibi yönetmenlerin yönettiği çok sayıda Türk filmi sinemaseverlerle buluştu, Türk oyuncu, yapımcı ve yönetmenler söyleşi ve özel gösterimlere katıldı.

Los Angeles'ta öğrenim gören Türk sinema öğrencilerinin kurduğu HIF Corp tarafından düzenlenen Los Angeles Türk Film Festivali (LATFF) , dünyaca ünlü sinema okulları USC ve UCLA'in katkılarıyla yapılıyor.

AÇILIŞ YOZGAT BLUES'LA AÇILIŞ YAPTI

Festivalin açılışı, yönetmenliğini Mahmut Fazıl Coşkun'un yaptığı Yozgat Blues filmi ile yapılırken, gösterimin ardından yapılan söyleşi bölümünde filmin yönetmeni ve oyuncular sinemaseverlerin sorularını yanıtladı.

LATFF AKADEMİ PROGRAMI DA EKLENDİ

Her sene, kısa film yarışmasının yanı sıra uzun metrajlı film gösteriminin de yapıldığı festivale, bu yıl Güney Kaliforniya Üniversitesi'nin ev sahipliğinde gerçekleşen ve katılımcılarına sinemanın farklı alanlarından temsilcilerle biraraya gelme fırsatı sunan LATFF Akademi programı da eklendi.


FESTİVALDE KİMLER VAR

Bu sene üçüncüsü düzenlenen festivale Türkiye'den; ''Yozgat Blues'' filmiyle yönetmen Mahmut Fazıl Coşkun, oyuncular Nadir Sarıbacak ve Ercan Kesal, ''Meryem'' filmiyle yönetmen Atalay Taşdiken, ''Gözümün Nuru'' filmiyle yönetmen Hakkı Kurtuluş ve oyuncu Melik Saraçoğlu, Devir filmiyle yönetmen Derviş Zaim, ''Sen Aydınlatırsın Geceyi'' filmiyle oyuncular Demet Evgar ve Serkan Keskin, ''Şarkı Söyleyen Kadınlar'' filmiyle yönetmen Reha Erdem ve yapımcı Ömer Atay konuk olarak katılıyor.


Mahmut Fazıl Coşkun, Los Angeles, Onur Ünlü, Yozgat, Politika, Güncel

Kaynak: AA

6.12.2019 07:12:46