Türk Polis Teşkilatı'nın Kuruluşunun 164. Yıl Dönümü

Türk Polis Teşkilatı'nın Kuruluşunun 164. Yıl Dönümü Siirt'te de Törenlerle Kutlandı.

Türk Polis Teşkilatı'nın Kuruluşunun 164. Yıl Dönümü
10.04.2009 16:39 | Son Güncelleme: 10.04.2009 16:39

Türk Polis Teşkilatı'nın kuruluşunun 164. yıl dönümü Siirt'te de törenlerle kutlandı.

Siirt Polis Meslek Yüksek Okulu'nda yapılan törene Vali Necati Şentürk, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Özhan Ayaş, Cumhuriyet Başsavcısı Adem Kulu, kurum müdürleri, emniyet çalışanları ve davetliler katıldı.

Polis haftası dolayısıyla kompozisyon, resim ve şiir yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödüllerini Vali Necati Şentürk ile diğer yetkililer verdi.

Törende bir konuşma yapan Emniyet Müdürü Cuma Ali Aydın, "Teşkilatımızın 164. kuruluş yıldönümünde; başarıları, fedakârlıkları ve kahramanlıklarıyla Türk milletinin sevgisini ve desteğini en üst seviyede kazanmanın haklı onurunu taşıyan Türk polisi; suç işleyenleri yakalayarak adalete teslim etmek için sadece ilimizde 27 şehit vermiştir. Bundan sonrada şehit olmaya her zaman hazır olduğumuzun bilinmesini istiyorum. Siirt'te halkımızın en çok muzdarip olduğu Asayiş olaylarının başında hırsızlık gelmektedir. Siirtli hemşerilerimizin desteği ile yapmış olduğumuz çalışmalar sonucunda; ilimizde 2006 yılında 515, 2007 yılında 331 ve 2008 yılında ise 226 hırsızlık olayı meydana gelmiştir. Hırsızlık olaylarındaki bu azalış hem Siirtli hemşerilerimizi hem de bizleri memnun etmiştir." dedi.

Daha sonra tören geçişi yapıldı. Büyük alkış alan minik polisler, yürüyüş sırasında duygulu anlar yaşattı. (CİHAN)

Kaynak: CHA

Etiketler: , Haber
Haberler››Güncel››Türk Polis Teşkilatı'nın Kuruluşunun 164. Yıl Dönümü - Haberler