Türk Polis Teşkilatının 162. Kuruluş Yıldönümü

Eskişehir Emniyet Müdürü Savaş Yücel, Kent Merkezindeki Ana Caddeler Üzerindeki Yasak Yerlere Park Eden Araçlara Yönelik Denetimlerin Artırıldığını Söyledi.

Türk Polis Teşkilatının 162. Kuruluş Yıldönümü
09.04.2007 17:31 | Son Güncelleme: 09.04.2007 17:31

Eskişehir Emniyet Müdürü Savaş Yücel, kent merkezindeki ana caddeler üzerindeki yasak yerlere park eden araçlara yönelik denetimlerin artırıldığını söyledi.

Türk Polis Teşkilatı'nın 162. kuruluş yıldönümü münasebetiyle İl Emniyet Müdürü Savaş Yücel, Polis Okulu Müdürü Ekrem Nalcı ve İl Emniyet Müdür Yardımcısı Mehmet Koçak ile birlikte Başkan Büyükerşen'i makamında ziyaret etti. Emniyet Teşkilatı'nın, toplumdaki huzuru ve düzeni sağlamada çok önemli bir yeri olduğunu belirten Yılmaz Büyükerşen, özveri ile çalışan tüm emniyet mensuplarının 10 Nisan Polis Bayramı'nı kutladı. Başkan Büyükerşen, İl Emniyet Müdürü Savaş Yücel'in, özellikle son bir kaç gündür ana caddelerde yasak yerlere araçlarını park edenlere karşı trafik denetimlerini artırdıklarını açıklaması üzerine, "Eskişehir'deki bazı ana caddelerde gelişi güzel park eden araçlar yüzünden trafik problemi yaşanıyor. Şair Fuzuli, Atatürk, Cengiz Topel, Kıbrıs Şehitleri, Ulus ve İbrahim Karaoğlanoğlu caddeleri çift taraflı park eden araçlar yüzünden tıkanıyor. Emniyet Müdürlüğü söz konusu caddelerde birer motosikletli polis görevlendirse, buralarda yaşanan parklanmaları engeller. Ayrıca, söz konusu caddelerde işyeri bulunanların eşya nakil işlerini, yönetmelikler ve yasak kararı gereği, gündüz değil akşamları 21.00'den sonra yapmaları gerekiyor" dedi.

İl Emniyet Müdürü Savaş Yücel ise, trafikteki tıkanmaların, gelişi güzel park eden araçlardan ve mesai saatlerinde dükkanlara mal indirip, bindirmeden kaynaklandığını ifade ederek, havaların ısınmasıyla birlikte motosikletli polislerin göreve çıkmaya başladığını, artık bahse konu caddelerde çok daha sıkı denetim yapacaklarını vurguladı.

(HÖ)

09.04.2007 17:24 TSİ

Kaynak: İHA

Etiketler: , Haber
Haberler››Yerel››Türk Polis Teşkilatının 162. Kuruluş Yıldönümü - Haberler