Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Öztürkler Açıklaması

"Türkiye'de Facebook, Twitter, Youtube, Instagram en popüler sosyal ağlar. Bu ağlarda en yoğun kullanım 22:00 ile 23:00 arasında gerçekleşiyor"

16.11.2013 11:36 | Son Güncelleme: 16.11.2013 11:36Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Öztürkler Açıklaması
Genel Müdür Yardımcısı Koray Öztürkler, " 'de Facebook, Twitter, , en popüler sosyal ağlar. Bu ağlarda en yoğun kullanım 22: 00 ile 23: 00 arasında gerçekleşiyor" dedi.

Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Öztürkler, yaptığı yazılı açıklamada 12-13 Kasım tarihlerinde Haliç Kongre Merkezi'nde gerçekleşen Turkcell Teknoloji Zirvesi'nde yaptığı konuşmada, dijital dünyanın hayatımıza etkilerini analiz etti. Öztürkler, "Dijital Dünya ile Dans Etmek" başlıklı konuşmasında mobil ile gelen dönüşümü Turkcell şebekesinden elde edilen verilere dayanarak açıkladı.

Dijital yerliler olarak tabir edilen ve yeni teknolojilerin içine doğan kuşağın sosyal ağlar ile bağlantısına dikkat çeken Öztürkler, "14-25 yaş arası, en az 5 yıldır mobil cihaz kullanan, mobil teknolojilerle iç içe büyüyen bir nesil geliyor. Yaş ortalaması 30 olan Türkiye'de, 'doğuştan dijital' neslin nüfusu diğer ülkelere göre çok yüksek. Biz de Turkcell olarak ürün ve servislerimizden uygulamalar dünyamıza, pazarlamadan iletişime dek her alanda planlarımızı bu gerçeği göz önünde bulundurarak yapıyoruz. Dijital yerlileri en iyi anlayan şirket olma avantajımızı Türkcell'liler için değere dönüştürmeyi sürdüreceğiz" değerlendirmesinde bulundu.

Sadece akıllı telefonlar üzerinden kullanılan verinin dünya çapında son 3 yılda 5 kat arttığını aktaran Öztürkler, sosyal medya kullanımına ilişkin şu bilgileri paylaştı:

"Sosyal medya kullanımı her geçen gün mobile kayıyor. Her 10 gençten 9'u sosyal ağ kullanıcısı. İnternette geçirilen zamanın yüzde 69'unu sosyal medyada harcıyoruz. Türkiye'de Facebook, Twitter, Youtube, Instagram en popüler sosyal ağlar. Bu ağlarda en yoğun kullanım 22: 00 ile 23: 00 arasında gerçekleşiyor. En az  sabah 04: 00-05: 00 arasında kullanılıyor. Youtube ve Instagram'da hafta sonu geçirilen zaman diğer sosyal ağlardan daha yüksek. Hafta sonu Youtube ve Instagram kullanımı artıyor. Hafta sonu dışarı çıkıp gezenler Instagram'ı daha çok kullanıyor, yediklerini ve içtiklerini paylaşıyor." - İstanbul

Instagram, Turkcell, Türkiye, Youtube, Politika, Güncel

Kaynak: AA

20.01.2020 06:15:14