Haber, Son Dakika, Haberler

Türkiye'de İlk ve Tek! Gemiler İçin Yerli ve Milli Sistemi Üretti

23 yıldır gemi sektöründe hizmet veren şirketin sahibi Ahmet Zurnacı, gemiler için ürettiği yerli ve milli sistemle takdir topladı.

18.04.2019 15:06 | Son Güncelleme: 18.04.2019 15:06
sponsorlu içerik

Hakan Elektrik ve Otamasyon Sistemleri firmasının sahibi Ahmet Zurnacı, "Gemide elektrik sistemine dair her şeyi yapabiliyoruz. Jenaratörden tutunda en ufak detaya kadar biz üretebiliyoruz. Ve dünya çapında 2 yıl garanti veriyoruz." dedi.

Firmasnın sahibi Ahmet Zurnacı, "Yerli ve milli olmak nerede gerekliyse biz orada olacağız. Monitöring System çok önemli ve tüm gemilerde olması zorunlu. Bunu yerli ve milli olarak üreten ilk ve tek firma biziz. Dışarından büyük maliyetlere aldığımız bu sistemi neredeyse yarı fiyatına üretiyoruz." ifadelerini kullandı.

PROJE TESLİMİNİ SORUNSUZ YAPTI

Hakan Elektrik, 1996 yılında Kocaeli'da faaliyetlerine başladı. Hakan Elektrik ve Otamasyon ilk olarak yüksek donanıma haiz konteyner gemileri ve tankerlerin donatımlarını yaptı. İlerleyen zamanlarda maden fabrikaları ve birçok endüstri tesisinin donatımını ve projelerini bitirdi.

Aynı süreçte İstanbul Tuzla bölgesinde Mega Yat donatımlarına başladı. 16 yıllık süreçte, Türkiye de inşa edilen 50 m ve üzeri Mega Yatların çok büyük bir kısmının donatımlarını projeleri ile yaparak teslim etti. Bu zaman diliminde Hakan Elektrik ve otomasyon tanker, tug boat, yolcu gemileri, feribotlar üzeride de çalışmalar yaparak projeleri ile beraber yapıp teslim etti.

YERLİ YAZILIMA SAHİP SİSTEM

Hakan Elektirik tamamen öz kaynaklarını kullanarak AR-GE çalışmalarına yöneldi. 2002 yılında başladığı AR-GE çalışmalarını, 2014 yılında tip onay sertifikalarını aldı. Bu şekilde, tamamen yerli yazılıma sahip sistemler üreterek, dışa bağımlı olduğumuz bu sistemleri Türk gemi inşaat sektöründe kazandırdı. Bu dönemde 300 üzeri teknik elemanı kadrolarında yetiştirerek, teknik ara eleman kazandırdı.

DEV EKİP İLE HİZMET

Hakan Elektrik hali hazırda yolcu gemileri ve süper yat projeleri olmak üzere 70 kişiden fazla kadrosuyla sektörüne hizmet vermeye devam ediyor.

Türkiye’de İlk ve Tek! Gemiler İçin Yerli ve Milli Sistemi Üretti
Abone Ol
Google'da Takip Et
Paylaş
Facebook'ta Paylaş!
Twitter'da Paylaş!
Whatsapp'da Paylaş!
Haberler ›› Ekonomi ››Türkiye'de İlk ve Tek! Gemiler İçin Yerli ve Milli Sistemi Üretti - Ekonomi