Türkiye Diyanet Vakfının İnsani Yardım Tırı Kırıkhan'da

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfının, Bayırbucak Türkmenleri, terör saldırılarında yaşamını yitiren şehitlerin yakınları, Doğu ve Güneydoğu’daki terör mağdurlarına yönelik başlattığı "Şimdi Yaraları Sarma Zamanı" kampanyasıyla toplanan yardımları taşıyan tır, Kırıkhan ilçesine ulaşarak dağıtılmaya başlandı.

13.02.2016 16:03Türkiye Diyanet Vakfının İnsani Yardım Tırı Kırıkhan'da
Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfının, Bayırbucak Türkmenleri, terör saldırılarında yaşamını yitiren şehitlerin yakınları, Doğu ve Güneydoğu'daki terör mağdurlarına yönelik başlattığı "Şimdi Yaraları Sarma Zamanı" kampanyasıyla toplanan yardımları taşıyan tır, Kırıkhan ilçesine ulaşarak dağıtılmaya başlandı.

Dağıtım esnasında söz alan Kırıkhan Kaymakamı Hasan Gözen "Türkiye Diyanet Vakfı ile Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından ilçemize gönderilen yardım tırı bir nebze olsun mağdur olan kardeşlerimizin mağduriyetlerini giderme adına güzel bir çalışmadır.

Daha önce ilçemize gelen muhacir kardeşlerimize evlerimizi, hanelerimizi, yüreklerimizi açtığımız gibi elbette Türkmen kardeşlerimize de evlerimizi, yüreklerimizi, hanelerimizi açmak durumundayız. Evsize ev, yuvasıza yuva, kimsesize kimse olmayı bilen milletimiz inanıyorum ki bugün savaş mağduru olan Bayırbucak Türkmenlerini de yalnız bırakmayacaktır. "Şimdi Yaraları Sarma Zamanı" kampanyasının hayırlara vesile olmasını diliyorum. Kampanyaya destek veren herkese teşekkür ediyorum. Bu kampanyanın, hem ülkemizde birlik ve beraberliğe hem de komşumuz Suriye'de ve Ortadoğu'da akan kan ve gözyaşının dinmesine vesile olur."

Konu ile ilgili olarak bilgi veren Kırıkhan Müftüsü Mekki Solmaz, "Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfınca başlatılan kampanya kapsamında Kırıkhan'a gönderilen 1 tır yardım malzemesini, ihtiyaç sahiplerine dağıtmaya başladık. Din görevlisi ve imam arkadaşlarımızla tespit ettiğimiz bu ailelerimizin kapıları bizzat çalınacak, selam verilecek, hayır duaları alınacak ve bu yardım paketleri kendilerine takdim edilecektir. Bu yardımların hayırlı, uğurlu olmasını, birliğimizin, dirliğimizin, kardeşliğimizin pekişmesine, ülkemizin huzuruna katkı sunmasına vesile olmasını, bu yardımlara katkı sunan tüm hayırsever kardeşlerimizin hayırlarının kabul olmasını Allah'tan diliyorum. Yardımların ilçemize gönderilmesine vesile olan başta Diyanet İşleri Başkanımız Sayın Prof. Dr. Mehmet Görmez hocama ve diğer TDV yetkililerine Kırıkhanlılar adına teşekkür ediyorum" dedi.

Dağıtım törenine Kırıkhan Kaymakamı Hasan Gözen, Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz, Hatay Çalışma ve İş Kurumu İl Müdür Vekili Ahmet Karaveli, Kırıkhan Müftüsü Mekki Solmaz ve TDV Ankara temsilcisi Abdurrahman Yılmaz katıldı. - HATAY

Diyanet İşleri, Mekki Solmaz, Kırıkhan, Türkiye, Yerel

Kaynak: İHA

14.10.2019 17:14:03