Türkiye'nin koronavirüs hastanesinden olduğu iddia edilen görüntüler gündem yarattı

Türkiye'de koronavirüste yaşanan can kaybı yükselirken, sosyal medyada Türkiye'nin koronavirüs hastanesinden olduğu iddia edilen görüntüler gündem yarattı. Görüntülerde hastaların sosyal mesafe kuralına uymadıkları dikkat çekti.

27.03.2020 10:50 | Son Güncelleme: 27.03.2020 15:26

Dünya koronavirüs salgını ile mücadele etmeye devam ederken Türkiye'de can kaybı 75'e vaka sayısı ise 3 bin 629'a yükseldi. Vaka ve can kayıplarının hangi şehirde olduğu açıklanmazken; Türkiye'nin koronavirüs hastanesinden olduğu öne sürülen görüntüler, sosyal medya gündemine oturdu.

SOSYAL MESAFE KURALINA UYULMUYOR

Koronavirüs hastalarının olduğu öne sürülen videoda, Türkiye'de bir hastanenin acil servisinin görüntüleri dikkat çekti. Yetkililer tarafından koronavirüse karşı alınan önlemler kapsamında sosyal mesafe kuralına vurgu yapılırken; hastanedeki görüntülerde, bu kurala uyulmadığı ve vakaların aynı koridorda birbirleriyle yakın mesafede durduğu göze çarptı.

SOSYAL MEDYA GÜNDEMİNE OTURDU

Bir vakanın cep telefonu kamerasıyla çekilen ve sosyal medyada paylaşılan görüntüler kısa sürede gündeme otururken; kullanıcılar hastanede alınan önlemlerin yetersizliğini eleştirdi.

Türkiye’nin koronavirüs hastanesinden olduğu iddia edilen görüntüler gündem yarattı

İlgili Haberler

Yorumlar (23)
MUSTAFA: Bu virüs tüm dünyadaki insanlarin yasam tarzlarini tamamen degisterecektir. Kimse kimseye el vermeyecek, öpüsmeyecek, tanimadigi kisilerle cinsel münasebete de girmeyecektir. Allaha sükürler olsun.
.......: Belki eski bir görüntüdür.Bir komşumuzun oğlunu evden alıp hastanaye goturuyorlardi.Annem bu cocukta Aidis var diyordu.Bir iki sene sonra çocuğa annesinden böbrek nakli yapıldı.Yani hiçbir şey göründüğü gibi değildir.
HAMZA: corona yoksa da corona dan ölür buraya giren Allah doktorların yardımcısı olsun . . .