Türkiye'nin Sessiz Şampiyonları Takdir Topladı

Kartal Belediyesi İşitme Engelliler Spor Kulübü Futbol Takımı, Salon Futbolunda Türkiye Şampiyonluğunu Kazandı.

Türkiye'nin Sessiz Şampiyonları Takdir Topladı
13.01.2010 16:03 | Son Güncelleme: 13.01.2010 16:03

Kartal Belediyesi İşitme Engelliler Spor Kulübü Futbol takımı, salon futbolunda Türkiye şampiyonluğunu kazandı.

Türkiye İşitme Engelliler Futbol Federasyonu'nca her yıl düzenlenen, Türkiye İşitme Engelliler Salon Futbolu (FUTSAL) turnuvasının bu yılki Türkiye şampiyonu, Kartal Belediyesi İşitme Engelliler Futbol Takımı oldu.

Bu sene ilk defa katıldığı müsabakalarda şampiyonluğu kazanan Kartal Belediyesi İşitme Engelliler Spor Kulübü Burdur'da başlayan turnuvada karşılaştığı rakiplerini tek tek yenerek Eskişehir'de final oynamaya hak kazandı. Kartal Belediye Başkan Yardımcıları Dr. Turgut Mermertaş ve Orhan İspekter'in de final müsabakalarını izlemek için Eskişehir'e gitmesi ile büyük bir sevinç ve coşku yaşayan Kartal İşitme Engelliler Futbol Takımı sahaya büyük moralle çıktı.

Eskişehir Porsuk Spor Salonu'nda gerçekleştirilen final müsabakasında, rakibi Konya İşitme Engelliler Spor Kulübü ile karşılaşan Kartal Belediyesi İşitme Engelliler Spor Kulübü, maçın başlama düdüğü ile rakibine karşı baskılı ve üstün bir oyun sergileyerek müsabakanın ilk yarısını 2 - 0'lık skorla tamamladı.

Maçın ikinci yarısına da hızlı ve atak başlayan, Kartal Belediye İşitme Engelliler Spor Kulübü, müsabakayı 9 - 3'lük skorla tamamlayarak, şampiyonluk kupasını kaldırmaya hak kazandı. Kartal Belediyesi İşitme Engelliler Spor Kulübü Futbolcularına, maç sonunda madalyalarını Kartal Belediye Başkan Yardımcısı Dr.Turgut Mermertaş verdi. Şampiyonluk kupasını ellerinde havaya kaldırarak onur tablosu çizen futbolcuların, gurur dolu sessiz sevinç çığlıkları salonu dolduran izleyicileri oldukça duygulandırdı. Evrensel İşitme hareketleri ile salonu dolduranlarla mutluluklarını paylaşan futbolcular, daha sonra diğer takımlarla centilmenlik içinde kucaklaştılar.

32 takım ve 4 guruptan oluşan Türkiye İşitme Engelliler Deplasmanlı 1. Futbol Ligi'nin 2. Gurubunda yer alan Kartal Belediyesi İşitme Engelliler Spor Kulübü Futbol takımı, ilk yarıyı 6 galibiyet, 1 mağlubiyet alarak, rakip kalelere attığı 26 gole karşılık kalesinde gördüğü 3 gol ve 18 puanla 2. tamamlamıştı.

Futbol liginin ikinci yarısına hızlı ve daha azimli başlayan Kartal Belediyesi İşitme Engelliler Spor Kulübü Futbol Takımı, ilk rakibi Ankara Başkent İşitme Engelliler S.K'nü 6 - 5'lik skorla mağlup etti. Daha sonra Urfa İşitme Engelliler S.K'nüde 7-5 mağlup ederek, final müsabakasına katılmaya hak kazanan ilk takım oldu.

Finalde Konya İşitme Engelliler Spor Kulübü ile karşılaşarak rakibini eleyen Kartal Belediyesi İşitme Engelliler Spor Kulübü Futbol Takımı şampiyonluk kupasını alarak zaferini kutladı.

Turnuvada Kartal Belediyesi İşitme Engelliler Futbol Takımı futbolcusu ve aynı zamanda Türkiye İşitme Engelliler Futbol Milli Takım Kaptanı Selahattin Bozdağ, şampiyonanın en teknik oyuncusu seçilerek özel ödül aldı.

Kartal Belediyesi İşitme Engelliler Spor Kulübü Başkanı Fevzi Cebesoy engelliler olarak ilk kez insan gibi spor yapma imkanı bulduklarını dile getirerek, "Bunun da neticelerini alıyoruz. İlk kez katıldığımız ve şampiyon olduğumuz FUTSAL şampiyonasın da kazandığımız bu kupayı Belediye Başkanımız Opr. Dr. Altınok Öz'e, Belediye Başkan Yardımcılarımıza, Kartallı sporseverlere, bizlere dostluk ve desteklerini esirgemeyenlere armağan ediyoruz." dedi.

Türkiye İşitme Engelliler Futbol Federasyonu "Futsal Şampiyonası"nda şampiyon olan Kartal Belediyesi İşitme Engellilerin ardından, Konya İşitme Engelliler ikinci, Ankara Başkent İşitme Engelliler üçüncü ve Urfa İşitme Engelliler ise dördüncü olarak turnuvayı tamamladılar.

Kartal Belediyesi İşitme Engelliler Spor Kulübü Futbol Takımı şu isimlerden oluşuyor;

Başkan: Fevzi Cebesoy

İdareciler: Serkan Ayaş, Tamer Gülsün

Antrenör: Seydi Cebesoy

Masör: Cabbar Odabaşı

Oyuncular: Volkan Kahırlı, T.Tolga Gökbulut, Tarık Tanrıkulu, Metin Dursun, Engin Yılmaz, Harun Yıldız, Bülent Öz, Erkan Alparslan, İbrahim Güzel, Mustafa Aksu, Hüseyin Karasu, Selahattin Bozdağ, Hasan Zengin.

(CİHAN)

Kaynak: CHA

Etiketler: , Haber
Haberler››Spor››Türkiye'nin Sessiz Şampiyonları Takdir Topladı - Spor