Türkiye Su Jeti ve Flyboard Şampiyonası

Burdur'da, Göl Festivali kapsamında kuruma tehdidi altındaki Burdur Gölü'ne dikkati çekmek amacıyla Türkiye Su Jeti ve Flyboard Şampiyonası'nın 2. ayak yarışları yapıldı.

16.09.2017 19:58Türkiye Su Jeti ve Flyboard Şampiyonası
Burdur'da, Göl Festivali kapsamında kuruma tehdidi altındaki Burdur Gölü'ne dikkati çekmek amacıyla Türkiye Su Jeti ve Flyboard Şampiyonası'nın 2. ayak yarışları yapıldı.

Burdur Belediyesi ve Türkiye Motosiklet Federasyonunun (TMF) iş birliğiyle gerçekleştirilen şampiyonaya, KKTC, Güney Kore, Rusya, Hollanda, Tayland, Finlandiya ve Kolombiya'dan sporcular katıldı.

30 su jeti, 13 flyboard sporcusunun mücadele ettiği şampiyona, Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz ve serbest dalış dünya rekortmeni Şahika Ercümen'in start vermesiyle başladı.

Burdur Gölü'nde gerçekleştirilen şampiyonada su jetinde Kaan Şanver birinci, Serkan Kokol ikinci, Hakan Akgün üçüncü, su jeti kadınlar kupasında Zeynep Daştan birinci, Şenay Cankurt ikinci, Yasemin Usta üçüncü, flyboard da Kahraman Aktaş birinci, Uğur Piro ikinci, Bekir Uslu üçüncü oldu. Flyboard Burdur Cup'ta ise Suksan Tongthai (Tayland) birinciliği, Kahraman Aktaş (Türkiye) ikinciliği, Daniel Guerra (Kolombiya) üçüncülüğü elde etti.

Burdur Belediye Başkanı Ercengiz, gazetecilere yaptığı açıklamada, asıl amaçlarının kuruyan Burdur Gölü'ne dikkati çekmek olduğunu söyledi.

Farklı ülkelerden gelen sporcuları ağırlamaktan dolayı heyecan duyduklarını dile getiren Ercengiz, gelecek yıllarda daha da başarılı olacaklarını kaydetti.


Halkında şampiyonaya ilgi gösterdiğini aktaran Ercengiz, şöyle devam etti:


"Temel ödevlerimizden biri olan Burdur Gölü'yle Burdur halkını barıştırmak için çaba gösteriyoruz. Birkaç yıldır bu alanda yaptığımız çalışmalara halkımızın destek verdiğini düşünüyorum. Halkımızın ilgisi de bu konuda bize ne kadar destek olduğunun göstergesidir. Biz bu endişeyi taşımak zorundayız. Bizden sonraki nesiller, bize neden bu çabayı göstermediğimiz konusunda serzenişte bulunmamalı. Bizim, bizden sonraki nesillere bu doğa nimetlerini bırakmamız lazım. Herkesin bu işte sadece izleyen taraf değil, elini taşın altına koyun taraf olması gerektiğini düşünüyorum."


Ercengiz'in su jeti gösterisi de yaptığı şampiyonada, yarışmalar izleyenlerin beğenisini topladı.

Ali Orkun Ercengiz, Tayland, Türkiye, Burdur, Spor

Kaynak: AA

YORUMLAR
19.10.2019 05:47:44