17 Nisan 2019, 14:02

Antalya Muhtar Bozkurt, Minder Yerine Masada Görev Yapmaya Başladı

Muhtar Bozkurt, minder yerine masada görev yapmaya başladıAntalya'nın Konyaaltı ilçesinde mazbatasını aldıktan sonra gittiği muhtarlık binasını lambaları bile sökülmüş halde bulan, evinden getirdiği yer minderine oturarak görevine başlayan Uluç Mahalle Muhtarı Hülya Bozkurt, tadilatı süren...

Muhtar Bozkurt, minder yerine masada görev yapmaya başladı

Antalya'nın Konyaaltı ilçesinde mazbatasını aldıktan sonra gittiği muhtarlık binasını lambaları bile sökülmüş halde bulan, evinden getirdiği yer minderine oturarak görevine başlayan Uluç Mahalle Muhtarı Hülya Bozkurt, tadilatı süren binada göreve başlamanın heyecanında. Bozkurt, 6 günün ardından ilk kez yer minderi yerine geçici masada göreve başladı.

Uluç Mahallesi muhtarı Hülya Bozkurt, geçen hafta mazbatasını aldıktan sonra gittiği muhtarlık binasını, lambaları bile sökülmüş, tebligatların bir kısmını yerlerde bir kısmını koli içinde bulunca şoke oldu. Muhtar Bozkurt, evinden getirdiği yer minderi ve bilgisayarla ilk günden görevine başladı. Durumdan haberdar olan Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen'in talimatıyla muhtarlık binası belediye işçileri tarafından boyanmaya başlandı. Muhtar Bozkurt ise yer minderinden sonra kavuştuğu geçici koltuk ve masada vatandaşın taleplerini karşılıyor. Tefrişatı ise boya işleri tamamlandıktan sonra yine Konyaaltı Belediyesi yapacak.

ATATÜRK PORTRESİ HEDİYE ETTİ

Azalarla birlikte Başkan Esen'i ziyaret eden Hülya Bozkurt bir buket çiçekle teşekkür ederken, Başkan Esen ise Bozkurt'a Atatürk portresi hediye etti. Sorun kendilerine iletildiğinde belediye olarak irtibata geçtiklerini belirten Başkan Esen, 'Herhangi bir sorun ve sıkıntı yaşamadan güzel bir şekilde görevinizi yapmanız için üzerimize düşeni her zaman yaparız. Bir eksiğiniz olursa da tüm muhtarlarımız gibi sizi de her zaman bekleriz. İnşallah güzel bir çalışma dönemimiz olacak dedi.

Mahalle muhtarlarıyla bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da belli aralıklarla bir araya geleceklerini ifade eden Başkan Esen, 'Mahallenizde halkın ihtiyaçlarını tespit etme anlamında sizler onların ulaşabileceği ilk adımsınız. Bunun bilincindeyiz. Sizlerin bize sorunları ve çözüm önerilerinizi aktarmak için kapımız her zaman açık olacak diye konuştu.

'ARTIK TAM ANLAMIYLA ÇALIŞMAYA BAŞLAYACAĞIZ'

Muhtar Hülya Bozkurt ise yaşadığı üzücü olay sonrası Konyaaltı Belediyesi'nden destek geldiğini belirterek, 'Konyaaltı Belediyesi duruma hemen el koydu tabir yerindeyse. Hem vatandaşı hem beni mağdur etmemek adına gerekli önemleri aldı. Boya badana işlerimiz vardı, onları tamamladık. Gerekli tefrişatı sağlayacak. Bu hafta artık tam anlamıyla çalışmaya başlayacağız. Semih başkanıma ve Konyaaltı Belediyesi'ne teşekkür ediyorum ifadelerini kullandı. Antalya, Konyaaltı, Güncel
Kaynak: DHA