17 Nisan 2019, 10:04

Bahar Ayında Kar Yağışı Etkili Oldu

- Kar yağışı Yağıştan detay Vatandaşların araçları üzerinde biriken karları temizlemesi Detay Vatandaşlardan Ataman Bezer ile röportaj Bahar ayında Doğu Anadolu'da kar yağışı etkili oldu Erzurum ve Kars'ta gece saatlerinde etkili olan sağanak sabah saatlerinde yerini kar yağışına...

- Kar yağışı
Yağıştan detay
Vatandaşların araçları üzerinde biriken karları temizlemesi
Detay
Vatandaşlardan Ataman Bezer ile röportaj Bahar ayında Doğu Anadolu'da kar yağışı etkili oldu
Erzurum ve Kars'ta gece saatlerinde etkili olan sağanak sabah saatlerinde yerini kar yağışına bıraktı
Vatandaşlardan Ataman Bezer:
"Kars'ta Nisan ayında kar yağması gayet doğal, 30 yıl önce 26 Haziran'da Kars'a kar yağdığını hatırlıyorum"
KARS- Erzurum, Kars ve Ardahan'da gece saatlerinde etkili olan sağanak sabah saatlerinde yerini kar yağışına bıraktı.
Kentte iki gündür aralıklarla devam eden sağanak, sabah saatlerinde yerini kar yağışına bıraktı. Sabahın erken saatlerinde okul ve iş yerlerine giden vatandaşlar kar sürpriziyle karşılaştı.

Kar yağışı nedeniyle kent merkezi kısa sürede beyaza büründü. Bazı vatandaşlar araçlarının üzerinde biriken karları temizledi.

Vatandaşlardan Ataman Bezer, Kars'ta Nisan ayında kar yağışının normal olduğunu önceki yıllarda da yağışın etkili olduğunu söyledi.

Kar yağışı nedeniyle araç üzerinde biriken karları temizlediğini ifade eden Bezer, "Kars'ta Nisan ayında kar yağması gayet doğal, 30 yıl önce 26 Haziran'da Kars'a kar yağdığını hatırlıyorum. Nisan, Mayıs değil Haziran'da Kars'a kar yağdı burası için normal bir durum." dedi.

Sarıkamış ilçesinde gece başlayan ve aralıklarla devam eden kar yağışı ilçeyi beyaza bürüdü. Kar kalınlığı ilçe merkezinde 10 santimetre olarak ölçüldü.

Vatandaşlardan Çetin Demirci, baharı beklerken kış geri geldiğini belirterek, ""Sabah kalktığımızda her taraf karla kaplıydı, bizde kürekleri alıp karları kürüyoruz." dedi

Karayolları ekipleri kar küreme çalışması başlattı. Kar yağışına sevinen çocuklar, okulların bahçesinde kardan adam yaptı kar topu oynadı. Sabah, Kars, Kar, Güncel
Kaynak: AA