03 Nisan 2019, 22:45

Dağdan Kopan Dev Kaya Faciaya Neden Oluyordu

Dağdan kopan dev kaya faciaya neden oluyordu Birecik'te dağdan kopan dev kaya yola düştüŞANLIURFA - ŞANLIURFA Şanlıurfa'nın Birecik ilçesinde dağdan kopan dev kaya vatandaşların sıkça kullandığı yola düştü.

Dağdan kopan dev kaya faciaya neden oluyordu
Birecik'te dağdan kopan dev kaya yola düştü

ŞANLIURFA - ŞANLIURFA Şanlıurfa'nın Birecik ilçesinde dağdan kopan dev kaya vatandaşların sıkça kullandığı yola düştü. Kafelerin de bulunduğu yolda gece olması nedeniyle kimsenin olmaması büyük bir facianın yaşanmasına engel oldu.
Edinilen bilgiye göre olay, gece saat 21.30 sıralarında Şanlıurfa'nın Birecik ilçesinde yaşandı. Aşırı yağışlar nedeniyle dağdan kopan dev kaya parçası araçların ve insanların yoğun olarak kullandığı Fırat Nehrinin kıyısındaki yola düştü. Gün içinde insanların gezdiği ve kafelerin de bulunduğu alana düşen dev kaya yolu trafiğe kapattı. Düşen kaya nedeniyle bölgede bulunan bir kafe de hasar gördü. Gece saatleri olması nedeniyle olayın yaşandığı yerde kimsenin olmaması büyük bir facianın yaşanmasına engel oldu. Olay yerine giden polis ve zabıta ekipleri yol kenarındaki araçları kaldırdıktan sonra kaya parçaları iş makinesi tarafından kaldırıldı. Çalışmanın ardından yol yeniden trafiğe açılırken olayla ilgili inceleme başlatıldı. 3. Sayfa
Kaynak: İHA