03 Nisan 2019, 18:03

Korkunç İddia: "Sen Oy Vermedin" Deyip Engelli Adamı Dövdüler

Denizli'de, yüzde 84 engeli bulunan yaşlı adamın, yerel seçimlerde oy vermediği muhtar adayının taraftarları tarafından darp edildiği iddia edildi.

Denizli'nin Acıpayam ilçesinde, yüzde 84 engelli raporu bulunan Remzi Eğitmenoğlu'nun yerel seçimlerde oy vermediği muhtar adayının taraftarları tarafından darp edildiği iddia edildi. Hastaneye kaldırılan adamın tedavisi devam ediyor.

YAŞLI ADAM ÇAY İÇMEK İÇİN KAHVEHANEYE GİTTİ

Edinilen bilgiye göre, olay Acıpayam ilçesi Hisar Mahallesi'nde meydana geldi. İddiaya göre, yüzde 84 engelli raporu bulunan Remzi Eğitmenoğlu öğle saatlerinde çay içmek için kahvehaneye gitti.

OY VERME TARTIŞMASI ÇIKTI

Eğitmenoğlu burada geçtiğimiz hafta sonu yapılan yerel seçimlerde muhtar adayı olan E.Ş.'nin taraftarları ile karşılaştı. Ardından taraflar arasında oy verme meselesi yüzünden tartışma çıktı.

YARALANAN ADAM HASTANEYE KALDIRILDI

Tartışmanın kavgaya dönüşmesi sonucu Eğitmenoğlu muhtar adayına oy vermediği gerekçesiyle Akif K. tarafından darp edildi. Kafasının çeşitli yerlerinden, el ve ayaklarından yaralanan yaşlı adam ise çevredekilerin haber vermesi ile olay yerine çağrılan 112 acil servis ambulansı ile hastaneye kaldırıldı.

O ANLARI ÇEKİLEN VİDEODA ANLATTI

Hastanede gerekli tetkikleri yapılan ve serum bağlanan talihsiz adam hastanede müşahede altına alındı. Yaşlı adam ise nasıl dayak yediğini, yerlerde sürüklenip kafasına vurulduğunu yakınlarının çektiği videoda anlattı.

ŞİKAYETÇİ OLACAK

Olayla ilgili soruşturma başlatılırken, Eğitmenoğlu'nun hastanedeki tedavisinin ardından şikayetçi olacağı kaydedildi.

Acıpayam, Denizli, 3. Sayfa
Kaynak: İHA