14 Ocak 2019, 14:03

Denizli Evi Yanan Yaşlı Kadın Yardım İstedi

Denizli'nin Pamukkale ilçesinde geçen hafta çıkan yangında evi kullanılamaz hale gelen yüzde 80 görme ve işitme engelli 72 yaşındaki Şehri Çukur, gözyaşları içinde yetkililerden yardım istedi.

Denizli'nin Pamukkale ilçesinde geçen hafta çıkan yangında evi kullanılamaz hale gelen yüzde 80 görme ve işitme engelli 72 yaşındaki Şehri Çukur, gözyaşları içinde yetkililerden yardım istedi. Yangından canlarını zor kurtardıklarını anlatan Çukur, Bu kış gününde evsiz kaldık. Yardım bekliyorum dedi.

Merkezefendi ilçesi Ilbade Mahallesi'nde yaşayan 4 çocuk sahibi Mehmet Çukur (76) ve eşi Şehri Çukur'un (72) yaşadığı 253 Sokak'taki kiralık evde, geçen 9 Ocak Çarşamba günü saat 03.00 sıralarında, elektrik kontağından yangın çıktı. Mahalleye gelen itfaiye ekipleri yangını söndürürken; evdeki eşyalar kül oldu. Ev ise kullanılamaz hale geldi. Yangının ardından Şehri Çukur, oğlu 33 yaşındaki Barış Çukur'un yaşadığı eve taşındı. Hurdacılık yapan eşi Mehmet Çukur ise, kağıt ve hurda topladığı triportörde yaşamaya başladı.

ŞOKU HALA ATLATAMADI

Yüzde 80 görme ve işitme engelli Şehri Çukur, yangının şokunu henüz üzerinden atamadı. Şehri Çukur, oğluyla birlikte her gün yanan evine gidip gözyaşı dökerken, bazı eski eşyalarıyla avunmaya çalışıyor. Şehri Çukur, yaklaşık 20 yıldır yaşadığı evin kül olduğunu, eşinin çoucklarıyla küs olması sebebiyle hurda topladığı triportörde kaldığını söyledi. Yangından canlarını zor kurtardıklarını ifade eden Şehri Çukur, Ben uyandığımda içeride dumanlar vardı. Sobadan çıktığını düşünerek pencereleri açtım. Daha sonra alevler artmaya başlayınca, eşim beni evden çıkardı. Daha sonra itfaiye yangını söndürdü. Bütün güzel günlerim ve anılarım bu yangınla kül oldu gitti. Küçük oğlumun yanına yerleştim. Onun da durumu yok. Bu kış gününde evsiz kaldık. Yardım bekliyorum dedi. Evinin yandığını ağlayarak izlediğini anlatan Çukur, Ne yapsam bilemiyorum. Bir canımdan başka bir şeyimiz yok. Bir yardım eden, bir ev olsa da içine girebilsem. Yardımsız da olmayacak. Yaşım 70'i geçti. Bundan sonra nerelere gideyim diye konuştu.

Barış Çukur da, anne ve babasının evinin yangınla beraber kullanılamaz hale geldiğini, maddi durumunun iyi olmadığını, yardım beklediklerini dile getirdi. Pamukkale,Denizli,Çukur
Kaynak: DHA