17 Nisan 2019, 09:19

Erzurum Dünya Çapında Organ Nakline Villa Sözü

Dünya çapında organ nakline villa sözüAtatürk Üniversitesi Organ Nakil Merkezi, 15'inci yılını kutluyor.

Dünya çapında organ nakline villa sözü

Atatürk Üniversitesi Organ Nakil Merkezi, 15'inci yılını kutluyor. 2004 yılında böbrek nakliyle faaliyetine başlayan ve 2008 yılında da ilk karaciğer nakli yapılan organ nakil merkezinde bugüne kadar 600'den fazla nakil gerçekleştirildi. Organ Nakil Merkezi'ni ziyaret eden Rektör Prof. Dr. Ömer Çomaklı, Merkez Müdürü Prof. Dr. Gürkan Öztürk ve ekibini kutladı. Organ naklini önemsediklerini belirten Çomaklı, Eğer dünya çapında bir organ nakli yaparsanız Erzurum şantlarında ekibinize ve size bir villa hediye etmeyi vaat ediyoruz dedi.

Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma Hastanesi'nde yaklaşık 15 yıl önce kurulan Organ Nakil Merkezi'nde ilk nakil 2004 yılında gerçekleştirildi. Mayıs 2014 tarihinde ilk kez böbrek nakli yapılan merkezde, 2008 yılında ise karaciğer nakline başlandı. 15 yılda 600'den fazla nakil yapılan Organ Nakil Merkezini ziyaret eden Rektör Prof. Dr. Ömer Çomaklı, Prof.Dr. Gürkan Öztürk'ten bilgi aldı. Merkezde tedavileri devam eden hastalarla görüşen Çomaklı, yönetim olarak organ nakline önem verdiklerini ifade etti. Çomaklı, dünya çapında ses getirecek bir nakle imza atmaları halinde merkez müdürü Prof. Dr. Gürkan Öztürk ve ekibine Erzurum şartlarında villa hediye edeceklerinin sözünü verdi.

Rektör Prof. Dr, Çomaklı'nın çalışmalarına sürekli destek verdiğini belirten Organ Nakli Merkezi Müdürü Prof.Dr. Gürkan Öztürk, villa sözüne memnun olduklarını ifade etti. Atatürk Üniversitesi Organ Nakil Merkezi'nin 15 yıl önce kurulduğunu hatırlatan Öztürk, Mayıs 2004'te ilk böbrek nakli gerçekleştirildi. O dönemde yaklaşık 4 sene boyunca sadece böbrek nakli yaptık. 2008'de ilk karaciğer naklini gerçekleştirdik. Bugüne kadar 600'ün üzerinde taktipli hastamız var. Karaciğer nakillerinde 10 yılın dolduran hastalarımız var. Bu gurur verici bir şey. Merkezin gücünü göstermesi açısından önemli diye konuştu. Çomaklı, Erzurum, Güncel
Kaynak: DHA