17 Nisan 2019, 02:10

Foseptik Çukuru, Oyun Oynamaya Giden Kuzenlere Mezar Oldu

Kahramanmaraş'ta inşaat alanı çevresinde oyun oynayan iki kuzen, yağmur sularının doldurduğu foseptik çukuruna düşerek hayatını kaybetti. Kahreden olay, küçük çocukların amcasının çukurda gördüğü ceketle ortaya çıktı.

Kahramanmaraş'ta inşaat alanı çevresinde oyun oynarken haber alınmayan iki kuzen, yağmur sularının doldurduğu foseptik çukuruna düşerek yaşamını yitirdi. 11 ve 12 yaşlarındaki iki çocuğu düştükleri çukurda, arama çalışmalarına katılan amcaları buldu.

Onikişubat İlçesine bağlı Döngele Mahallesinde Yıldız Obası'nda yaşayan Musa Cantürk (12) ile Ahmet Dağ (11) isimli kuzenlerden haber alamayan yakınları çevrede aramaya başladı. Evlerin çevresinde ve mahallede arama yapan çocukların amcaları, inşaat alanı yanında bulunan ve içi yağmur sularıyla dolu foseptik çukurunda ceket fark etti.

CEKETİ ÇEKEN AMCA YEĞENİNİ GÖRÜP ÇUKURA ATLADI

Ceketi çektiklerinde yeğenini gören amcası durumu yakınlarına bildirdi. Diğer çocuğun da suda olduğu düşüncesiyle çukura atlayan amca, diğer çocuğun da cansız bedeniyle karşılaştı.

ÇUKURDA BULUNAN 2 ÇOCUK HAYATINI KAYBETTİ

Çukura düşen çocuklardan Ahmet Dağ olay yerinde hayatını kaybederken, Musa Cantürk sevk edildiği hastane yolunda hayatını kaybetti.

"OYUN OYNUYORLARDIR..."

Olayın görgü tanıklarından Ayhan Acıyer, şunları söyledi: "Gölde bir kalabalık olduğunu söylediler. Buradaki çukura geldik amcası ile birlikte. Suyun üzerinde ceket gibi bir şey gördük. Amcası çektiğinde yeğeni olduğunu gördü. Kenara aldık hemen hastaneye götürüldü. Diğer çocuğu da amcası dibe daldı, çıkardı. Orada ne yaptıklarını bilmiyorum. Oyun oynuyorlardır. Çocuklar birbirlerine akrabalar, kuzenler."

İki kuzenin cansız bedeni hastane morguna kaldırılırken, jandarma olayla ilgili soruşturma başlattı.

Kahramanmaraş, 3. Sayfa, Güncel
Kaynak: İHA