29 Kasım 2018, 09:02

Jose Sosa, Son Dönemdeki Performansıyla Trabzonsporluları Mest Etti

Trabzonspor'da Burak Yılmaz ve Onur Kıvrak'ın kadro dışı kalmasıyla liderliği alan Jose Sosa, hem saha içi hem de saha dışında bordo-mavililerin en önemli ismi haline geldi.

Fenerbahçe karşısında hem bireysel anlamda hem de takım oyununa katkı olarak yıldızlaşan Jose Sosa, Trabzonspor'un yeni lideri oldu. Burak Yılmaz ile Onur Kıvrak gibi iki önemli ismin kadro dışı kalmasıyla kaptanlık görevine getirilen Arjantinli, Ünal Karaman'ın takımında da çok önemli bir yere sahip.

Geçen sezondan bu yana takımda olan tecrübeli orta saha, geldiği günden bu yana ilk kez bu denli formasına sahip çıkıyor. İlk geldiği dönemde ailevi bazlı problemler çeken Sosa, adaptasyon sürecini tamamen atlatarak kulüpte kalıcı izler bırakmaya başladı. Kariyerinde Fenerbahçe'ye ilk kez gol atan 33 yaşındaki oyuncu, ayrıca performansıyla da dikkat çekti. Attığı şık golle rakipten bile alkış alan Sosa, takımını da saha içinde taşıdı.

SEVİNÇ GÖSTERİLERİNİ BİLE ORGANİZE ETTİ

Deneyimli yıldız, hem oyun içinde arkadaşlarına sürekli telkinlerde bulundu hem de maça kadar sürekli motivasyon konuşmaları yaptı. Kaptanlığı tecrübesiyle birleştiren Sosa, mücadele sonrasında da sevinç gösterilerinde arkadaşlarını organize eden isimdi. Başta Ünal Karaman olmak üzere Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu ve yöneticilerin de takdirle karşıladığı Jose Sosa, şimdiden kulüp için önemli bir simge haline geldi.

AKILLARA COLMAN'I GETİRDİ

Jose Sosa'nın performansı sevinç yaşatırken, akıllara bir başka Arjantinli yıldız Gustavo Colman'ı getirdi. 2008-2014 yılları arasında bordo-mavili takımda oynayan ve camia tarafından çok sevilen Colman'dan tam 4 sene sonra Sosa ile yeni bir Arjantinli daha gönüllerde taht kurdu.

Burak Yılmaz,Trabzonspor,Jose Sosa

YORUMLAR