23 Mart 2019, 00:19

İTÜ Robot Olimpiyatları 11 Nisan'da Başlıyor!

İTÜ Kontrol ve Otomasyon Kulübü tarafından düzenlenen ve üç gün sürecek olan İTÜ Robot Olimpiyatları 11 Nisan'da kapılarını ziyaretçilere açacak.

İTÜ Kontrol ve Otomasyon Kulübü tarafından düzenlenen ve üç gün sürecek olan İTÜ Robot Olimpiyatları 11 Nisan'da kapılarını ziyaretçilere açacak.

ÖĞRENCİLERLE ENDÜSTRİ TEMSİLCİLERİNİ BULUŞTURACAK

İTÜ Kontrol ve Otomasyon Kulübü tarafından 11-12-13 Nisan 2019 tarihlerinde İTÜ Ayazağa Kampüsü Süleyman Demirel Kültür Merkezi'nde on ikincisi düzenlenecek olan Türkiye'nin en köklü robot olimpiyatı olan İTÜ Robot Olimpiyatları (İTÜRO), robotik alanında çalışma yapmakta olan öğrencileri, akademisyenleri ve endüstri temsilcilerini düzenlenecek etkinlikler aracılığıyla bir araya getirmeyi hedefleyen ve meydana gelen teknolojik gelişmeler ışığında bu alanda yapılan çalışmaları sorgulamayı planlayan bir oluşumdur.

6 BİN 500 KATILIMCI SAYISINA ULAŞTI

Etkinlik kapsamında yerli ve yabancı akademisyenler, sanayi katılımcıları ve deneyimli öğrenciler tarafından, robotik ve kontrol bilimi gibi alanlarda seminerler, söyleşiler, paneller ve sergiler düzenlenmektedir. Yarışmalarla eş zamanlı olarak düzenlenen bu etkinlikler, bu alanda çalışmalar yapmakta olan katılımcılara yol göstermekte ve katılımcıların bakış açılarını genişletmektedir. Bunun yanında 11 Kategoriden oluşan yarışmalar, son 12 yılda toplam 6 bin 500 katılımcı sayısına ulaşmıştır. Etkinlik hakkında daha detaylı bilgi almak için ituro.org web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

İstanbul Teknik Üniversitesi, Teknoloji