03 Nisan 2019, 15:24

Kar Yağışının Sürdüğü Karlıova'dan 5 Bin Kamyon Kar Taşındı

Kar yağışının sürdüğü Karlıova'dan 5 bin kamyon kar taşındıBİNGÖL - Bingöl'ün Karlıova ilçesinde Nisan ayında hem kar yağışı hem de karla mücadele çalışmaları devam ediyor.

Kar yağışının sürdüğü Karlıova'dan 5 bin kamyon kar taşındı

BİNGÖL - Bingöl'ün Karlıova ilçesinde Nisan ayında hem kar yağışı hem de karla mücadele çalışmaları devam ediyor. Karla mücadele kapsamında şuana kadar 5 binden fazla kamyon karın ilçe dışına taşındığı öğrenildi.
Kışın en çetin geçtiği yerlerden biri olan Karlıova ilçesinde kar yağışı bugün tekrar başladı. Son 20 yılın en çetin kışını yaşayan ilçede kar yağışı altında, karla mücadele çalışması da devam etti. İlçe merkezinde belirle alanlara toplanan kar yığınları kepçeler yardımı ile kamyonlara yüklenerek taşındı. Yaklaşık 4 aydır ilçe merkezindeki kar taşınması işlemi yapılıyor. Şuana kadar Karlıova Belediyesi ekipleri tarafından 5 binden fazla kamyon karın ilçe dışına taşındığı öğrenildi.
Kar yağışlı son 20 yılın en çetin kışını yaşadıklarını anlatan karla mücadele ekip araçlarının sorumlusu Hüseyin Doğan, "İlçede halen kar yağıyor, bizimde çalışmalarımız devam ediyor. İlçe merkezinde biriken karları temizlemeye çalışıyoruz. Kar bitene kadar da çalışmalarımız devam edecek" dedi. Genel
Kaynak: İHA