17 Nisan 2019, 20:39

Sahara Geçidi'nde Tipi ve Fırtına Nedeniyle Mahsur Kalan Tır'lar Geri Döndü

Sahara Geçidi'nde tipi ve fırtına nedeniyle mahsur kalan TIR'lar geri döndüARDAHAN - Sahara Geçidi'nde tırlar kar ve tipi nedeniyle mahsur kaldı.

Sahara Geçidi'nde tipi ve fırtına nedeniyle mahsur kalan TIR'lar geri döndü

ARDAHAN - Sahara Geçidi'nde tırlar kar ve tipi nedeniyle mahsur kaldı.
Ardahan ile Artvin'in Şavşat ilçesini birbirine bağlayan Sahara Geçidinde kar ve tipi etkili oluyor. Tipi ve yolların buzlanması nedeniyle sürücüler zor anlar yaşadı. Görüş mesafesinin önemli ölçüde düşmesi ve buz pistine dönen yollarda ilerlemekte güçlük çeken tırlar kayarak yoldan çıktı. Buzlanma nedeniyle çok sayıda Tır'ın, kayarak yolu kapatması sonucu ulaşımda aksamalara neden oldu. Tır şoförleri Kaldıkları yerde araçlarına zincir takan sürücüler, zincirle bile Sahara geçidini aşamayınca geri dönmek zorunda kaldılar.
Tipi nedeniyle Artvin'e gidemedikleri için Ardahan'a geri dönen sürücü Nejdet Bilgin, "Şatvat'a gidiyorduk ama şu anda Sahara geçidinde müthiş bir fırtına var. Yaklaşık 3-4 Tır aşağıda mahsur kalmış, bulunduğumuz alanda da 3 tır mahsur kalmış. Tır'ların yolu kapatması nedeniyle bir otomobil ise yoldan aşağı düşmüş. Şu anda burada buluna her kes yardım bekliyor." dedi.
Karayolları ekipleri ise kar ve buzla mücadele çalışmasını aralıksız sürdürüyor. Ekipler Ardahan-Artvin karayolu Sahara Geçidi ile Ardahan- Posof karayolu Ilgar Dağı mevkisinde gece ve gündüz aralıksız çalışarak sürücülerin güvenli yolculuk yapmalarını sağlıyor. Ardahan, Kar, Genel
Kaynak: İHA