22 Mart 2019, 23:20

Senegal'de Yeni Zelanda'daki Terör Kurbanları Anıldı

- Dakar Ulu Camii'nde Yeni Zelanda'daki terör saldırısının kurbanları için düzenlenen anma programı Anma prpgramına katılan Senegalliler Kuran-ı Kerim okunması Senegalli Müslümanlar İttifakı Başkanı Ebubekir Mboup'un basın mensuplarına açıklama yapması Senegal'de, Yeni Zelanda'nın...

- Dakar Ulu Camii'nde Yeni Zelanda'daki terör saldırısının kurbanları için düzenlenen anma programı
Anma prpgramına katılan Senegalliler
Kuran-ı Kerim okunması
Senegalli Müslümanlar İttifakı Başkanı Ebubekir Mboup'un basın mensuplarına açıklama yapması Senegal'de, Yeni Zelanda'nın Christchurch kentindeki Al Nur ve Linwood camilerine yapılan terör saldırısında hayatını kaybedenler için anma töreni düzenlendi.

Başkent Dakar'daki Ulu Camii'nin avlusunda düzenlenen programa, Türk sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin yanı sıra sıra çok sayıda Senegalli katıldı.

Terör saldırısında hayatlarını kaybedenler için Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan program, yaklaşık 2 saat sürdü ve saldırıda hayatını kaybedenler için dualar edildi.

Senegalli Müslümanlar İttifakı Başkanı Ebubekir Mboup, programı izleyen basın mensuplarına yaptığı açıklamada, saldırıyı düzenleyen teröristin daha çok Müslümanı katletmek için cuma gününü özellikle seçtiğini belirtti ve bu barbarlığı Senegalli Müslümanlar olarak şiddetle kınadıklarını söyledi. Dakar, Senegal, Yeni Zelanda, Güncel
Kaynak: AA